ABD'deki kanlı saldırıda 22 kişi hayatını kaybetti. Silahlı saldırganı arama çalışmalarına federal ajanlar dahil oldu

ABD'nin Maine eyaletindeki Lewiston şehrinde gerçekleşen silahlı saldırıda en az 22 kişi hayatını kaybetti. Saldırgan olarak bilinen Robert Card'a yönelik başlatılan insan avı operasyonu devam ediyor. Yetkililer, şüphelinin bulunması için FBI ve bir dizi federal ajanın aktif olarak çalıştığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
ABD'deki kanlı saldırıda 22 kişi hayatını kaybetti. Silahlı saldırganı arama çalışmalarına federal ajanlar dahil oldu
Arşiv

ABD emniyet yetkilileri, Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu (ATF), İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) ve diğerler federal güvenlik güçlerinden ajanların da silahlı saldırganı arama çalışmalarına katıldığını açıkladı. Maine eyalet polisi ise yerel polis merkezleri dahil yaklaşık 100 kişilik bir polis gücünün saldırganı aradığını belirterek halkı evlerinde kalmaya devam etmeleri konusunda uyardı.

Eyalet yetkileri ölü sayısı konusunda henüz bir açıklama yapmazken Lewiston belediyesinden bir meclis üyesinin yerel basına 22 kişinin hayatını kaybettiği konusunda açıklama yaptığı kaydedildi. Görgü tanıkları basına yaptığı açıklamalarda, 40 yaşındaki saldırgan Robert Card’ın kentteki iki ayrı restoran olan Time Recreation ve Schemengees’da bulunan kalabalığa ateş ettiğini ifade etti. Sadece Time Recreation restoranında olay esnasında yaklaşık 100 müşterinin bulunduğu belirtildi.

ABD'deki kanlı saldırıda 22 kişi hayatını kaybetti. Silahlı saldırganı arama çalışmalarına federal ajanlar dahil oldu - Resim : 2

Kaynak: DHA
Etiketler ABD Lewiston ajan
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin