ABD Yazarlar Birliği Ödülleri sahiplerini buldu! İşte kazananlar...

Her sene beyazperde ve televizyonun en iyi senaryolarını da ödüllendiren Writers Guild Awards'da kazananlar belli oldu.

ABD Yazarlar Birliği Ödülleri sahiplerini buldu! İşte kazananlar...

Bu yıl 68.si düzenlenen Yazarlar Birliği Ödülleri’nin kazananları 13 Şubat'ta Los Angeles'taki Century Plaza ve New York'taki Edison Balo Salonu'nda eş zamanlı düzenlenen iki törenle sahiplerini bulduç 12,000 Yazarlar Birliği üyesinin oylarıyla seçilen ödül sahibi yapımların sinemanın en prestijli ödülü olan Oscar seçimleriyle benzerlik gösterip göstermeyeceği merak konusuydu.



Yazarlar Birliği Ödülleri'nde büyük ödül Spotlight filmiyle Josh Singer ve Tom McCarthy'nin oldu. Charles Randolph ve Adam McKay de The Big Short uyarlama senaryo ödülünü kazandı.



WGA 2016 kazananlarının tamamı şöyle:



SİNEMA

En İyi Original Senaryo

Spotlight

Yazar: Josh Singer & Tom McCarthy

En İyi Uyarlama Senaryo

The Big Short

Yazar: Charles Randolph ve  Adam McKay

En İyi Belgesel Senaryosu

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Yazar: Alex Gibney



TELEVİZYON

En İyi Drama Dizisi

Mad Men 

Yazar: Lisa Albert, Semi Chellas, Jonathan Igla, Janet Leahy, Erin Levy, Tom Smuts, Robert Towne, Matthew Weiner, Carly Wray

En İyi Drama Dizisi Bölümü

“Uno” (Better Call Saul)

Yazar: Vince Gilligan & Peter Gould



En İyi Komedi Dizisi

Veep

Yazar: Simon Blackwell, Jon Brown, Kevin Cecil, Roger Drew, Peter Fellows, Neil Gibbons, Rob Gibbons, Sean Gray, Callie Hersheway, Armando Iannucci, Sean Love, Ian Martin, Georgia Pritchett, David Quantick, Andy Riley, Tony Roche, Will Smith

En İyi Komedi Dizisi Bölümü

“Sand Hill Shuffle” (Silicon Valley)

Yazar: Clay Tarver



En İyi Komedi / Varyant Program

Real Time with Bill Maher

Yazar: Scott Carter, Adam Felber, Matt Gunn, Brian Jacobsmeyer, Jay Jaroch, Chris Kelly, Bill Maher, Billy Martin, Danny Vermont

Komedi / Varyant / Müzik / Ödül / Saygı Yayını

Jimmy Kimmel Live: 10. Annual After The Oscars Special

Yazar: Jack Allison, Tony Barbieri, Jonathan Bines, Joelle Boucai, Greg Dorris, Gary Greenberg, Josh Halloway, Sal Iacono, Eric Immerman, Jimmy Kimmel, Bess Kalb, Jeff Loveness, Molly McNearney, Danny Ricker, Joe Strazzullo, Bridger Winegar



En İyi Komedi / Varyant Skeç Programı

Inside Amy Schumer 

Yazar: Jessi Klein, Hallie Cantor, Kim Caramele, Kyle Dunnigan, Jon Glaser, Kurt Metzger, Christine Nangle, Dan Powell, Tami Sagher, Amy Schumer



En İyi Uzun Formda Orijinal Yapım

Saints & Strangers

Yazar: Seth Fisher, Walon Green, Chip Johannessen, Eric Overmyer



En İyi Çocuk Programı Bölümü

“Gortimer and the Surprise Signature” (Gortimer Gibbon’s Life on Normal Street)

Yazar: Gretchen Enders & Aminta Goyel



En İyi Uzun Formda Çocuk Programı

Descendants

Yazar: Josann McGibbon & Sara Parriott



En İyi Haber 

“Cuba” (60 Minutes)

Yazar: Scott Pelley, Nicole Young, Oriana Zill de Granados, Andy Court and Robert Anderson



En İyi Analiz, Yorum veya Özel İçerikli Haber 

“The Storm After the Storm” (60 Minutes)

Yazar: Sharyn Alfonsi, Michael Rey and Oriana Zill de Granados



En İyi Güncel Belgesel Senaryosu

“American Terrorist” (Frontline)

Yazar: Thomas Jennings



En İyi Uzun Formda Uyarlama Yapım

Fargo

Yazar: Steve Blackman, Bob DeLaurentis, Noah Hawley, Ben Nedivi, Matt Wolpert



En İyi Belgesel Senaryosu

“The Great Math Mystery” (Nova)

Yazar: Daniel McCabe



En İyi Gündüz Kuşağı Dizisi

General Hospital

Yazar: Ron Carlivati, Anna Theresa Cascio, Andrea Archer Compton, Suzanne Flynn, Kate Hall, Elizabeth Korte, Daniel James O’Connor, Elizabeth Page, Jean Passanante, Katherine Schock, Scott Sickles, Chris Van Etten



En İyi Radyo Haberi 

“Passages”

Yazar: Gail Lee



En İyi Radyo Belgeseli

“Marking the End of Vietnam: 40 Years Later”

Yazar: Andrew Evans



En İyi Animasyon

“Housetrap” (Bob’s Burgers)

Yazar: Dan Fybel



En İyi Yeni Dizi

Mr. Robot

Yazar: Kyle Bradstreet, Kate Erickson, Sam Esmail, David Iserson, Randolph Leon, Adam Penn, Matt Pyken



En İyi Bilgisayar Oyunu Senaryosu

Rise of the Tomb Raider

Yazar: Rhianna Pratchett, Philip Gelatt



En İyi Kısa Form Yeni Medya 

“Back to Reality” (Weight)

Yazar: Daryn Strauss



En İyi Uyarlama Kısa Form Yeni Medya

“Chapter Two: Phoebe” (Heroes Reborn: Dark Matters)

 Yazar: Zach Craley



En İyi Reklam

“The McCarthys and Under the Dome Promos”

Yazar: Erial Tompkins



En İyi Yarışma ve İzleyici Katılımı

Hollywood Game Night

Yazar: Grant Taylor, Michael Agbabian, Alex Chauvin, Ann Slichter, Dwight D. Smith

 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin