AA kameraları zaferin ardından Kobani'de!

Anadolu Ajansı ekibi, IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar nedeniyle harabeye dönen Kobani'yi görüntüledi.

Google Haberlere Abone ol
AA kameraları zaferin ardından Kobani'de!

Anadolu Ajansı ekibi, terör örgütü IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar nedeniyle harabeye dönen Halep kentine bağlı Kobani'yi (Ayn el Arap) görüntüledi.



Kobani'de 4 ayı aşkın süredir devam eden çatışmaların ardından ilçenin kontrolü büyük oranda Kürt grupların denetimine geçti. Bölgeyi uzun süre kuşatan ve ilçe merkezine kadar giren terör örgütünün Kobani'nin güney kesimine çekildiği belirtiliyor.



Gelişmeleri Suriye sınırındaki Suruç ilçesi ve savaş bölgesinden takip eden AA ekibi, 4 ayda enkaz yığınına dönen Kobani'ye girdi. Ağır silahların kullanıldığı çatışmalardan geriye yıkılan binalar, harabeye dönen mahalleler, çöken altyapı ve hurdaya dönen araçlar kaldı. Kent merkezinde neredeyse hasar almayan bina bulunmuyor. Kobani'deki çarşı, hastane ve kamu binalarının yerle bir olduğu görülüyor.



Kürt grupların ise keskin nişancılardan korunmak enkaza döne binalara halı ve çarşaf gibi malzemeler astıkları gözlendi. Sivil halkın bulunmadığı Kobani'de birçok binanın, hava bombardımanı, intihar saldırıları, havan mermileri nedeniyle yıkıldığı görüldü.



Bu arada bölgeden zaman zaman çatışma sesleri geliyor, koalisyon güçlerine ait savaş uçakları da keşif yapıyor. (AA)


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin