9.4 ton kokaini muzların arasına gizlemişler: Şimdiye kadar ele geçirilmiş en büyük miktardaki uyuşturucu olarak İspanya tarihine geçti

Muz konteynerlerinin içine gizlenmiş 9.4 ton kokain Gümrük Muhafaza tarafından ele geçirildi. Söz konusu konteynerlerin Kolombiya'dan gelip Ekvador'dan yüklendiği tespit edildi. Bunun, bugüne kadar İspanya'da ele geçirilen en büyük miktardaki uyuşturucu olduğu bilgisini paylaşan yetkililer, söz konusu uyuşturucunun İspanya'dan Portekiz'e, oradan da Avrupa'nın diğer ülkelerine gönderilmek üzere sevk edildiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
9.4 ton kokaini muzların arasına gizlemişler: Şimdiye kadar ele geçirilmiş en büyük miktardaki uyuşturucu olarak İspanya tarihine geçti

 İspanya'da muz konteynerlerinin içine gizlenmiş 9,4 ton kokain bulunurken bunun, ülkede bugüne kadar ele geçirilen en büyük miktardaki uyuşturucu olduğu belirtildi.

İspanya Emniyet Müdürlüğü ve Gümrük Muhafaza kurumlarından basına yapılan açıklamada, ülkenin güneybatısındaki Cadiz kentinde yer alan Algeciras Limanı'na Kolombiya'dan gelip Ekvador'dan yüklenen muz konteynerlerinin içinde, 9 ton 436 kilogram kokain bulunduğu bildirildi.

Bunun, bugüne kadar İspanya'da ele geçirilen en büyük miktardaki uyuşturucu olduğu bilgisini paylaşan yetkililer, söz konusu uyuşturucunun İspanya'dan Portekiz'e, oradan da Avrupa'nın diğer ülkelerine gönderilmek üzere sevk edildiğini açıkladı.

BİRER KİLOLUK PAKETLER

Muzların arasına birer kiloluk paketler halinde saklanan uyuşturucunun konulduğu konteynerin üzerinde 30'dan fazla logo bulunduğu, suç örgütlerinin uyuşturucuyu bu şekilde daha çok gizlemeyi amaçladığı ifade edildi.

Ekvador merkezli uluslararası bir ticaret firmasına kayıtlı olan konteynerlerdeki uyuşturucunun nakliyesini, Avrupa'daki en büyük suç örgütlerinden birinin yürüttüğünü kaydeden İspanyol polisi, soruşturmanın geniş kapsamlı devam ettiğini duyurdu.

Operasyonun devam etmesi nedeniyle gözaltına alınanların veya tutuklananların sayısı hakkında bilgi verilmedi.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin