8 yaşındaki kızları için ambulans çağırmak yerine dua ritüeli yaptılar

Avustralya'nın Toowoomba kentinde 8 yaşındaki bir kız çocuğu ailesiyle birlikte yaşadığı evde ölü bulundu. Küçük kızın ölümünden dolayı cinayet ve işkence ile suçlanan ebeveynlerin, çocuk hastalandığında ambulans çağırmak yerine dindar bir grup arkadaşlarını eve çağırarak dua ritüeli gerçekleştirdiği iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol
8 yaşındaki kızları için ambulans çağırmak yerine dua ritüeli yaptılar

Toowoomba Chronicle'ın haberine göre, Avustralya'da yaşayan 50 yaşındaki Jason Richard Struhs ve 46 yaşındaki eşi Kerrie Elizabeth Struhs evde ölü bulunan kızlarını öldürme ve ona işkence etmekle suçlanarak tutuklandı.

Olay, Cuma günü Struhs ailesinin Toowoomba'daki evinde yaşandı. İddiaya göre çiftin 8 yaşındaki kızı Elizabeth Cuma akşamı ağır bir şekilde hastalandı. Ancak Struhs çifti, kızlarını hastaneye götürmek ya da ambulans çağırmak yerine yakın dindar dostlarını eve çağırarakElizabeth'i kurtarması için Tanrı'ya dua etmeyi tercih etti.

Elizabeth'in söz konusu ihmal nedeniyle hayatını kaybettiği ve cesedinin ertesi gün ailesinin evinde bulunduğu bildirildi.

Olaya ilişkin açılan soruşturmada anne ve baba Struhs, cinayet, işkence ve yaşamın gerekliliklerini yerine getirmekte başarısız olmakla suçlandı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin