8 Mayıs Pazar güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka ve vefat sayısında son durum...

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 8 Mayıs Pazar gününün koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 9 vatandaş daha hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre yapılan 98 bin 758 koronavirüs testinden bin 526'sının sonucu pozitif çıktı. 7 Mayıs Cumartesi Covid-19 tablosuna göre vaka ve ve vefat sayısında düşüş yaşandı.

Google Haberlere Abone ol
8 Mayıs Pazar güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka ve vefat sayısında son durum...

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 8 Mayıs Pazar gününe ait verilere göre, 98 bin 758 test yapıldı.

Güncel verilere göre, bin 480 yeni vaka tespit edilirken 9 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 526 kişi sağlığına kavuştu.

AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 6 Mayıs verilerine göre, dün 135 bin 316 test yapılmıştı. Dün, bin 743 vaka tespit edilirken, 7 kişi hayatını kaybetmiş ve 2 bin 239 kişi sağlığına kavuşmuştu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin