6 bin lira denmişti... O hesap ortaya çıktı!

Hürriyet yazarı, 6 bin TL hesap ödendiği konuşulan yemeğin detaylarını yazdı.

Google Haberlere Abone ol
6 bin lira denmişti... O hesap ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Bensu Soral, Hakan Baş, Eser Yenenler, İbrahim Büyükak, Yağmur Tanrısevsin, Oğuzhan Koç ve Merve Boluğur'un bir balıkçıya 6 bin lira hesap ödedikleri iddia edilmiş ve bu hesap uzun süre konuşulmuştu. Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, hesabın detaylarına faturasıyla ulaştı.Cengiz SEMERCİOĞLU / HÜRRİYETBalıkçıda 6 bin lira hesap!Bensu Soral-Hakan Baş, Eser Yenenler, İbrahim Büyükak, Yağmur Tanrısevsin- Oğuzhan Koç ve Merve Boluğur’un geçen akşam Arnavutköy’de balıkçıda yedikleri yemek, “6 bin lira ödediler” diye haber oldu magazin basınına.İlk duyduğumdan beri olacak iş değil diyorum.Toplam 7 kişiler. Eğer söylendiği gibi hesabı ödeyen Hakan Baş’ın cebinden 6 bin lira çıktıysa, adam başı 850 lira hesap gelmiş olması lazım.

Gittikleri Arnavutköy’deki Eftalya’yı da biliyorum, tüm lezzetine rağmen adam başı 850 lira hesap gelecek bir yer değil.

Öyleyse ya bizim ‘3 Adam’ balıkçıdaki ıstakozların, böceklerin hepsini bitirip şampanyalar patlattı ya da uydurma bir haber bu.

Ne yazık ki ikincisi çıktı. O gece gelen hesabın dökümünü buldum.

Söylendiği gibi 6 bin lira değil, 2 bin 900 lira ödemişler.

Adam başı 400 lira civarına denk gelir ki, bu da Eftalya standartlarında bir hesaptır.

4 deniz levreği, bir çinekop, mezeler, bir büyük rakı, 20 şişe bira var hesapta.

Buradan da anlıyoruz ki ‘3 Adam’ hâlâ biracı...

Masada iki kadeh cini kim içmiş diye düşündüm ama sonradan düşülmüş hesaptan cinler, demek ki yanlış girilmiş.

Çinekopu yiyeni eleştiriyorum, o kadar “Çinekop yemeyin” kampanyası yapılıyor, “Bırakın büyüsün lüfer olsun” diyoruz, bizim ünlülerin haberi yok...

10 tabak zeytinyağlı dolmayı ise Eser’in yediğinden şüpheleniyorum.Cengiz Semercioğlu'nun yazısının devamını BURADAN okuyabilirsiniz.
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin