5199 sayılı yeni hayvan hakları yasasına göre Türkiye'de ilk tutuklanan kişi, Bayrampaşa'da yavru kediyi öldüren R.A adlı esnaf oldu.

Bayrampaşa, Kuru Gıda Hali'nde esnaflık yapan bir kişi, yavru kediyi defalarca tekmeledi, başında ölmesini bekledi. Gözaltına alınan R.A 5199 sayılı yeni hayvan hakları yasasına göre tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol
5199 sayılı yeni hayvan hakları yasasına göre Türkiye'de ilk tutuklanan kişi, Bayrampaşa'da yavru kediyi öldüren R.A adlı esnaf oldu.

Bayrampaşa'da bulunan Kuru Gıda Hali'nde esnaflık yapan R.A., işyerinin önünde bulunan yavru kediyi ayağıyla tekmeleyerek ezmeye başladı. R.A.'nın tekme attığı yavru kedi, yerde sürüklendi. Bulunduğu yerden kalkarak can çekişen yavru kedi, bir süre sonra olduğu yere yığıldı.
Yavru kedinin başında dakikalarca ölmesinin bekleyen R.A., daha sonra süpürge ile kediyi sürükleyerek çöp konteynırının yanında götürdü. Burada da süpürge ile yavru kediye vurmaya devam eden R.A., öldürdüğü yavru kediyi orada bırakarak olay yerinden uzaklaştı.

YENİ YASAYLA İLK TUTUKLAMA

R.A.'nın kediyi tekmeleyerek öldürdüğü o anlar, sitenin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerin site yönetimi tarafından izlenmesi üzerine, durum polis ekiplerine bildirildi. Polis durumu savcılığa iletti. R.A. ile ilgili İstanbul Cumhuriyet savcısı Utku Kibritçioğlu gözaltı kararı verdi. Şüpheli R.A. ifadesini aldıktan sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakimlik tarafından sorgulanan R.A. tutuklandı. 

Bu tutuklama 5199 sayılı yeni hayvan hakları yasasına göre gerçekleşen ilk tutuklama oldu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin