24 TV'de flaş ayrılık! Hangi başarılı muhabir veda etti?

Genel Yayın Yönetmenliği'ni Murat Çiçek'in yaptığı haber kanalı 24'te sürpriz bir ayrılık yaşandı. Yaklaşık 6 ay önce kadroya katılan deneyimli isim veda etti...

Google Haberlere Abone ol
24 TV'de flaş ayrılık! Hangi başarılı muhabir veda etti?

Suriye, Irak gibi çatışma bölgelerinden yaptığı yayınlarla hafızalara kazınan, Türkiye’nin Suriye’de gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’nı dünyaya duyuran isim olmayı başaran İsmail Umut Arabacı, sürpriz bir kararla haber kanalı 24 ile yollarını ayırdı.

4 yıl süreyle görev yaptığı CNN Türk'ten ayrılığının ardından Nisan 2020'de 24 TV kadrosuna katılan Arabacı, Ağustos ayında kalp krizi geçirmiş; 3 damarı da tıkalı olduğu ortaya çıkan 42 yaşındaki muhabire stent takılmıştı.

Başarılı isim 6 aya yakın süre görev yaptığı 24 TV ile yollarını ayırdığını sosyal medya hesabından , " 24 TV ile yollarımızı ayırdık. Yöneticilerine, mesai arkadaşlarıma bu güne kadar olan destekleri için teşekkür ediyorum..." diyerek duyurdu.

 

İSMAİL UMUT ARABACI KİMDİR?

1978 yılında Balıkesir’in Gönen ilçesinde doğdu. Bursa Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi ve ardından Açık Öğretim Lisesi’nden mezun oldu. Meslek hayatına 1993 yılında Bursaspor Taraftarlar Derneği’nin kurmuş olduğu Şampiyon FM isimli radyo kuruluşunda başladı.

Ardından sırasıyla Flash TV, Kanal D Spor, Uğur Dündar yönetimindeki Arena, Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre, Suat Kozluklu yönetimindeki Muhabir haber programlarında çalıştı. 2008’den itibaren 4 yıl Mehmet Ali Birand yönetimindeki Kanal D Haber Merkezi’nde görev yaptı. 2012-2014 yılları arasında Sabah Gazetesi’nde meslek hayatına devam etti.

TRT Televizyonunda 30 bölüm yayınlanan Küba’nın İzinde isimli belgesel çalışmasının ardından, 2016-2020 yılları arasında CNN TÜRK Haber Merkezi’nde çalıştı. Nisan 2020'de 24 TV'ye transfer oldu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin