2013'te reklam dünyasına damga vuranlar...

Bu yılın en çok dikkat çeken reklamları hangileri oldu?

Google Haberlere Abone ol
2013'te reklam dünyasına damga vuranlar...

Forbes'dan Jacquelyn Smith, 2013'ün 'en unutulmaz' reklam kampanyalarını okuyucuyla paylaştı. Smith, bu yıla damga vuran 10 reklam filmini şu şekilde sıraladı:1- Dove - Gerçek Güzellik 'Eskizler'

2- Extra Gum - 'Origami'BBDO Chicago reklam ajansı imzasını taşıyan sakız reklamında baba ve kızın duygusal anları konu ediliyor. 3- The Scarecrow Sürdürülebilir gıda konusuna dikkat çeken Apple uygulaması için çekilen 3.22 dakikalık animasyon reklam da 2013'ün en unutulmaz reklamları arasında yer alıyor.


4- Guinness - BasketbolBBDO New York tarafından Guinness Bira için hazırlanan reklam filminde engelli basketbolcular ve 'dostluk' konusu işleniyor.

5- Budweiser Bira markası için çekilen 60 saniyelik Super Bowl reklamında atlar ve kardeşlik konusu işleniyor.6- KmartDRAFTFCB reklam ajansı tarafından perakende markası için çekilen esprili reklam filmi, YouTube'da en çok izlenen videolardan biri oldu. 

7- GoldiebloxOyuncak markası GoldieBlox için çekilen 'Prenses Makinesi' konulu reklam filminde 3 kız, mühendis oluyor ve oyuncak düzeneklerini kuruyor.

8-  Volvo TrucksAktör Jean Claude Van Damme'ın efsane bacak açma hareketiyle rol aldığı Volvo Kamyon reklam filmi YouTube'da bugüne kadar en çok izlenen reklam filmi oldu.

9- Ram TrucksGabel Richards Grubu tarafından otomobil markası için hazırlanan reklam filminde çiftçilerin yaşamına dikkat çekiliyor.
10- John Lewis Perakende markası için çekilen animasyon reklam YouTube'da 11 milyonu aşkın kişi tarafından izlendi.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin