2 kanal, izleyiciyi yeni logolarıyla karşılıyor

Discovery Channel ve Animal Planet'in marka görünümü değişiyor.

Google Haberlere Abone ol
2 kanal, izleyiciyi yeni logolarıyla karşılıyor

Dünya çapında faaliyet gösteren gerçeğe dayalı içerik sağlayan medya kuruluşu Discovery Communications'a bağlı Discovery Networks Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (CEEMEA) bölümü, bugün, iki ana kanalı Discovery Channel ve Animal Planet'in yenileneceğini duyurdu. 

 

Discovery Channel ve Animal Planet'in, 5 Haziran itibariyle 'dikkat çekici, renkli ve dinamik bir görünüme' sahip olacağı belirtildi. Yenilenen marka görünümü, yayın ve yayın dışında, Discovery Channel web sitesi ve sosyal medya sayfaları dahil olmak bütün iletişim kanallarında kullanılacak.

 

Discovery Channel'in yeni logosu tek başına duran 'D' harfi ile ikonlaşmış dünya küresinin 3D metalik efektli olarak tasarlanmış kullanımından oluşacak. Söz konusu dünya küresi gösterilen programın temasına göre farklı görünüşlere bürünecek. 'Altın Peşinde', 'Efsane Avcıları', 'Tamirat-Tadilat' ve 'Bear Grylls' dahil Discovery'nin ana program görsellerini ve ünlü sunucularını temsilen toplam altı tema kullanılacak. Kanalda ekrana gelecek önemli program temalarını temsilen farklı logolar da ekrana gelecek. Animal Planet'in ise yenilenen haliyle 'daha eğlenceli' bir görünüme sahip olacağı belirtildi. Programlar arasında, popüler Animal Planet şovlarında yer alan sunucuların ve hayvanların hareketli görüntüleri Animal Planet logosunda bulunan M harfinin içinde yer alacak.

 

Discovery Networks CEEMEA Gelişen Pazarlar Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü, James Gibbons "Türkiye pazarına Discovery Channel ve Animal Planet'ın yenilenmiş görüntülerini sunuyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yenilenen marka kimliğinin dikkat çekici ve dinamik olmasının yanı sıra iki kanalda da sunduğumuz keyifli içeriklerin bir yansıması olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'deki Discovery Networks için heyecanlı bir süreçteyiz, yerel kanallarımıza daha önce hiç olmadığı kadar yatırım yapıyoruz ve Türk seyircilerimizin Discovery Channel ve Animal Planet'in bu ay ekranlara yansıyacak yeni görüntülerini çok seveceklerini düşünüyoruz" dedi. 

 

Bu yeniliklerin yanı sıra, Haziran ayında izleyicileri yeni programlar da bekliyor. Bunlardan biri olan ve bir bölümü Türkiye'de çekilen 'Taş Oyunları', 30 Haziran itibariyle Discovery Channel'da gösterime girecek, 26 Haziran'da ise Animal Planet ekranlarında zoolog Dave Salmoni'nin dünyanın en ıssız yerlerinde en korkulan yırtıcı hayvanları arayışını ekranlara getirecek 'Ölümcül Adalar' belgeseli başlayacak.İşte, Discovery Channel'ın yeni logoları:

  
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin