2 haftadır dizide yoktu! Devrim Yakut’un beyninde pıhtı attığı öğrenildi: Devrim Yakut sağlık durumu nasıl?

Camdaki Kız dizisinin başrol oyuncusu Devrim Yakut, iki haftadır dizide görünmüyordu. İzleyiciler tarafından Devrim Yakut’un neden dizide olmadığı merak edilirken, başarılı oyuncu ile ilgili kötü haber geldi. Yakut’un beyninde pıhtı attığı ve bir süredir hastanede tedavi gördüğü ortaya çıktı. Senaryo gereği dizide amcasının yanına giden Devrim Yakut’un sağlık durumu nasıl?

Google Haberlere Abone ol
2 haftadır dizide yoktu! Devrim Yakut’un beyninde pıhtı attığı öğrenildi: Devrim Yakut sağlık durumu nasıl?

Başrollerini Feyyaz Şerifoğlu, Burcu Biricik, Selma Ergenç, Hande Ataizi, Enis Arıkan, Nur Sürer, Tamer Levent ve Devrim Yakut'un canlandırdığı Camdaki Kız'dan korkutan bir haber geldi.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Camdaki Kız dizisinde Gülcihan karakterine hayat veren Devrim Yakut'un bir süredir dizide olmaması sevenlerini meraklandırdı. Posta'dan Suna Akyıldız da Yakut'un neden dizide olmadığını araştırınca herkes korkutan bir olayı öğrendi.

2 haftadır dizide yoktu! Devrim Yakut’un beyninde pıhtı attığı öğrenildi: Devrim Yakut sağlık durumu nasıl?

DEVRİM YAKUT’UN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Senaryo gereği Van'da yaşayan hasta amcasının yanına giden oyuncunun ölümden döndüğü ortaya çıktı. Beyni pıhtı atan oyuncu, bir süre hastanede tedavi gördü. Zorlu bir süreçten geçerek sağlığına kavuşan Devrim Yakut, sete geri döndü.

DEVRİM YAKUT KİMDİR?

Seher Devrim Yakut, 27 Mayıs 1968 yılında dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nden 1992 yılında mezun olan Yakut, DTCF Tiyatro Bölümü'nde önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı. 

Devrim Yakut, 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı ve 2003 yılına dek burada görev aldı. Kuruculuğunda bulunduğu Adana Tiyatro Atölyesi'nde çalıştı. Bu kurumda oyunculuğun yanı sıra yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı. 

2 haftadır dizide yoktu! Devrim Yakut’un beyninde pıhtı attığı öğrenildi: Devrim Yakut sağlık durumu nasıl? - Resim : 2

2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na atanan Yakut, 2005 yılından bu yana Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nde Temel oyunculuk dersleri vermektedir. 2007'de Ankara Devlet Tiyatrosu müdür yardımcılığı, 2007-2008 yılarında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevini yürüttü.

2006-2007 tiyatro sezonunda Kocasını Pişiren Kadın oyunu ile Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'na misafir oyuncu olarak katıldı. Bir dönem Bahçeşehir Üniversitesi'nde Yüksek Lisans programında ve Das Das Akademi’de de oyunculuk dersleri verdi.

2016 yılında Devlet Tiyatroları’ndan emekli olan Devrim Yakut, oyunculuğun yanında 2021 yılında ilk hikaye kitabı olan ‘Aklımın Aynalı Çarşısı’ yayınlandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin