18 Mayıs Çarşamba güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka ve vefat sayısında son durum...

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 18 Mayıs Çarşamba gününün koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 3 vatandaş daha hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre yapılan 135 bin 563 koronavirüs testinden bin 443'nün sonucu pozitif çıktı.

Google Haberlere Abone ol
18 Mayıs Çarşamba güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka ve vefat sayısında son durum...

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 18 Mayıs’a ait verilere göre, 135 bin 563 test yapıldı.

Güncel verilere göre, bin 443 yeni vaka tespit edilirken 3 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 274 kişi sağlığına kavuştu.


AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 17 Mayıs verilerine göre, dün 138 bin 894 test yapılmıştı. Dün, bin 608 vaka tespit edilirken, 7 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 219 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin