16 Mayıs Pazartesi güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka ve vefat sayısında son durum... Vefat sayısında büyük düşüş

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 16 Mayıs Pazartesi gününün koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 4 vatandaş daha hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre yapılan 128 bin 957 koronavirüs testinden bin 254'ünün sonucu pozitif çıktı. Günlük vefat sayısı 15 Mayıs Pazar gününe göre büyük düşüş yaşadı. İşte Sağlık Bakanlığı'nın son yayınladığı güncel koronavirüs veriler...

Google Haberlere Abone ol
16 Mayıs Pazartesi güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka ve vefat sayısında son durum... Vefat sayısında büyük düşüş

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 16 Mayıs’a ait verilere göre, 128 bin 957 test yapıldı.

Güncel verilere göre, bin 254 yeni vaka tespit edilirken 4 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 358 kişi sağlığına kavuştu.


AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 15 Mayıs verilerine göre, dün 120 bin 183 test yapılmıştı. Dün, bin 154 vaka tespit edilirken, 10 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 190 kişi sağlığına kavuşmuştu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin