150 milyon yıl önce yaşayan 'Barry' açık artırmayla satışa çıkıyor. Rekor fiyata alıcı bulması bekleniyor

Yaklaşık 150 milyon yıl önceki Geç Jura dönemine ait, alışılmadık derecede iyi korunmuş bir dinozor iskeleti, önümüzdeki ay Paris'te açık artırmada satışa çıkacak. Adını Barry James adında paleontologtan alan “Barry” adlı dinozor 1, 28 milyon dolara alıcı bulması bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol
150 milyon yıl önce yaşayan 'Barry' açık artırmayla satışa çıkıyor. Rekor fiyata alıcı bulması bekleniyor

İlk olarak 1990'lı yıllarda ABD'nin Wyoming eyaletinde keşfedilen dinozor, adını aldığı paleontolog Barry James tarafından 2000 yılında restore edildi.

Geçen yıl Barry'yi satın alan İtalyan laboratuvar Zoic, 2,10 metre yüksekliğinde ve 5 metre uzunluğundaki iskelet üzerinde daha fazla restorasyon çalışması yaptı.

“Barry” adlı dinozor iskeletinin 20 Ekim’de Fransa’nın başkenti Paris’te  düzenlenecek açık artırmada 1,2 milyon dolara alıcı bulması bekleniyor. 

Satışın gerçekleşeceği Paris müzayede evi Hotel Drouot'tan Alexandre Giquello, "Bu oldukça iyi korunmuş bir örnek ve oldukça nadir. Kafatası örneğini ele alırsak, kafatasının yüzde 90 oranında tamamlandı, dinozorun geri kalan kısmı (iskeletinin) ise yüzde 80 oranında tamamlandı" dedi.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin