15 yaşındaki kızın uygunsuz görüntülerini önce paylaşıp sonra ailesine gönderdi. O zanlı için istenen ceza belli oldu

Ankara'da 15 yaşındaki kızla cinsel ilişkiye girip görüntülerini alan sanık Emre Kara yargılandı. Reşit olmayan kızın kendisiyle görüşmek istememesinin üzerine bu görüntüleri paylaşan sanık için istenen ceza belli oldu. Sanık için 111,5 yıl hapis cezası istendi.

Google Haberlere Abone ol
15 yaşındaki kızın uygunsuz görüntülerini önce paylaşıp sonra ailesine gönderdi. O zanlı için istenen ceza belli oldu

Ankara'da 15 yaşındaki kızla cinsel ilişkiye girip görüntülerini alan sanık Emre Kara reşit olmayan kızın kendisiyle görüşmek istememesinin üzerine bu görüntüleri yaymakla tehdit etti. Tehditlerinin ardından görüntüleri önce sosyal medyada paylaşan sanık sonra da bu görüntüleri mağdurun ailesine gönderdi.  

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonunda Emre Kara hakkında dava açıldı. Kara'nın Ankara 34'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Sanık, suçsuz olduğunu ileri sürerek beraatini talep etti.S.K.'nin avukatı İrem Esra Kömürcü Altun ise soruşturma devam ederken sanığın zincirleme şekilde eylemlerine devam ettiğini belirterek, "Sanık sadece müvekkilimizi değil, dosya kapsamında herhangi bir taraf sıfatımız olmamasına rağmen bizlere karşı da suç işlemiş, buna yönelik olarak açılan kamu davası da hali hazırda derdest hale gelmiştir. Failin belirtilen şekilde anlatılan suça yatkın kişiliği göz önüne alınarak yine giderek artan çocuk istismarı eylemleri gözetilerek sanık hakkında herhangi bir takdiri indirimde bulunulmaksızın üzerine atılı suçlardan ayrı ayrı cezalandırılmasını talep ederiz" dedi.

111,5 YIL HAPIS

Mütalaasını açıklayan savcı, sanık Emre Kara'nın, S.K. ile sevgililik ilişkisi kurduktan sonra cinsel istismar suçunu cebir-tehditle zincirleme olarakgerçekleştirdiğinin anlaşıldığını belirtti. Olay tarihinde 15 yaşını tamamlamamış olan S.K.'nin özgür iradesi ile serbestçe hareket etme hakkı olmadığı ve bu hakkının ihlaline yönelik olarak sanıkile yakınlarının 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçunu işlediğini kaydetti. Savcı, Emre Kara'nın 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'özel hayatın gizliliğini ihlal etme', 'çocuk ile ilgili üretilen müstehcen yayınları yayınlamak', 'şantaj' ve 'hakaret' suçlarını zincirleme işlediği gerekçesiyle 111,5 yıl hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Savcı, tutuksuz sanıklar Emre Kara'nın annesi, babası, ağabeyive dayısı hakkında da 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 10'ar yıla kadar hapis cezası istedi.

NE OMUŞTU?

Ankara'da yaşayan S.K., 2020'deki yaz tatilinde memleketleri Haymana ilçesine bağlı Kutluhan köyünde Emre Kara ile tanışıp arkadaş oldu. Tatil sonrası Ankara'ya dönen S.K., Ocak 2021'de evden kaçtı. Ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu S.K.'nin, Kara'nın yanında olduğu ortaya çıktı. S.K, bir süre sonra evine dönerken, Kara ise tekrar buluşarak birlikte olmak istedi. S.K.'nin görüşmek istememesi üzerine Kara, birlikte olduklarında çektiği uygunsuz görüntüleri ifşa edeceğini söyleyerek şantaj yapıp, tehdit ve hakarette bulundu. Bunun üzerine S.K., ailesi ile polise giderek şikayetçi oldu. Emre Kara, S.K.'ye ait uygunsuz görüntüleri önce akrabalarına gönderdi sonra da sosyal medya hesabından paylaştı. Gözaltına alınan Emre Kara, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin