13 yıllık kazağın sırrı... Bugün yıldönümüydü!

Gazeteci Adnan Bulut 13 sene önce bugün; 23 Eylül 2008'de İzmir'de gözaltına alınmıştı. Bulut'un o gün giydiği kazağı bugün 'kardeşim' dediği gazeteci Cihan Güner giydi, Bulut'a sürpriz yaptı. Bulut'un kazağı görünce duygusal anlar yaşadığı öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol
13 yıllık kazağın sırrı... Bugün yıldönümüydü!

Ergenekon ve Balyoz kumpası döneminde Türkiye her gün yeni bir operasyon haberi ile uyanıyordu. Suçlu, suçsuz bakılmadan akademisyenler, yazarlar, gazeteciler, aydınlar, komutanlar tutuklanıyordu.

Bundan 13 yıl önce İzmir'de de bir operasyon yapıldı. O operasyonda birçok kurumda çalışmış, yöneticilik yapmış gazeteci Adnan Bulut bir otel odasında gözaltına alındı. Polis ekipleri Bulut'u gözaltına alıp İstanbul'a sevk etti.

Gözaltı kararını dönemin "yetkin" savcısı Zekeriya Öz vermişti.

Bulut günlerce gözaltında kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ve geçtiğimiz yıl da Bakırköy 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Bulut'un haksız yere gözaltına alındığına ve tazminat ödenmesine karar verdi.

Bulut, 23 Eylül 2008 günü gözaltına alınırken giydiği kazağı "kardeşim" dediği uzun süredir de KRT TV'de beraber çalıştıkları Cihan Güner'e hediye etmişti.

Güner yıllarca o kazağa gözü gibi baktı. Bugün Bulut'un gözaltına alınışının yıldönümüydü.

Birgün öncesinden anlaştılar sabah işe beraber gideceklerdi. Güner, 23 Eylül'ü unutmadı, Bulut'un yıllar önce kendisine hediye ettiği kazağı giydi.

Güner'in yıllar önce kendisinin hediye ettiği kazağı giydiğini gören Bulut duygusal anlar yaşadı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Güner, "13 yıl önce bugün, gazeteci ağabeyim
@bulutadnan36'u 'Ergenekon kumpasının yavşağı' Zekeriya'nın talimatıyla gözaltına aldılar.
O gün üzerindeki kazak, tam 13 yıldır bende. Bugün, o kumpasa ve yavşaklarına karşı onurla giydim." diye yazdı.

İşte o paylaşım:

Ve şu iki fotoğrafı paylaştı:

Adnan Bulut

Cihan Güner

Bugün Bulut KRT TV Genel Müdürlüğü görevinde bulunurken, Güner de krttv.com.tr'nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstleniyor. Bulut ve Güner sırt sırta vererek çalışıyor. İkili arasındaki 'abi-kardeş' ilişkisi, 'işte vefa budur' dedirtiyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin