Yüzyüzeyken Konuşuruz’un gitaristi Can Tunaboylu hakim karşısına çıktı. Savunmasında, 'Kasten vurmadım. Topuklu ayakkabısı olduğu için yere düştü' dedi

Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Eskiz adlı müzik gruplarının gitaristi Can Tunaboylu, sevgilisi şarkıcı Aybike Çelik’i darbettiği iddiasıyla yargılandığı davada, ilk kez hakim karşısına çıktı. Savunma yapan Can Tunaboylu, "Kasten vurmadım. Topuklu ayakkabısı olduğu için yere düştü. Sabaha kadar sinir krizi devam etti. Sabah polis çağırdım" dedi. Duruşmada konuşan şarkıcı Aybike Çelik ise, "Grubun vokalisti Kaan Boşnak'ın hamile eşine darp davasını da görünce şikayetçi olmaya karar verdim" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Yüzyüzeyken Konuşuruz’un gitaristi Can Tunaboylu hakim karşısına çıktı. Savunmasında, 'Kasten vurmadım. Topuklu ayakkabısı olduğu için yere düştü' dedi

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un gitaristi hakim karşısına çıktı İstanbul Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Can Tunaboylu ve Aybike Çelik katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan Can Tunaboylu, "Kasten vurmadım. Topuklu ayakkabısı olduğu için yere düştü. Sabaha kadar sinir krizi devam etti. Sabah polis çağırdım" dedi. Duruşmada konuşan şarkıcı Aybike Çelik ise, "Grubun vokalisti Kaan Boşnak'ın hamile eşine darp davasını da görünce şikayetçi olmaya karar verdim" diye konuşurken; söz verilen Aybike Çelik, ise "Çevresindeki insanlardan rahatsızdım, kıskançlığım yersiz değildi. İlişkinin bu şekilde yürüyemeyeceğini söyledim. Tırnaklarımı kendi göğsüne batırıp kırdı. Gözüme yumruk attı. Yüzüme tükürdü. Sistematik olarak darp edildim" ifadelerini kullandı.

"KESİNLİKLE KASTEN VURMADIM"

Duruşmada savunma yapan sanık Can Tunaboylu, "Benim annem ve babam da sanatçıdır. Ben de müzisyenim. Daha önce hiçbir şiddet olayına karışıp davalık olmamıştım. Müşteki ile 2023 yılı başlarında inişli çıkışlı duygusal bir ilişkimiz oldu. Kendisi aynı yıl Mart ayında protez tırnakları ile benim vücudumu çizip, gözümü morartmıştı. Darp raporu alıp şikâyetçi oldum, hala soruşturma aşamasında. Dava konusu olay günü konserden çıkmıştım. Eve geldiğimizde müşteki, aşırı kıskançlık nedeniyle sinir krizi geçirerek bana saldırdı. Kafama yumruk atmaya başladı. Kollarımla kafamı korumaya çalıştım ancak yumruk vurmaya devam etti. Sonra yeter artık diyerek ayağa kalktım ve kollarımı açtım. Sanırım bu sırada elim müştekinin yüz bölgesine gelmiş. Çünkü sonradan yüzünde morarma olduğunu gördüm. Kasten vurmadım. Topuklu ayakkabısı olduğu için yere düştü. Sabaha kadar sinir krizi devam etti. Sabah polis çağırdım. Gelen polislere ikimizde şikâyetçi olmadığımızı söyledik. Daha sonra 15 Ekim’de sosyal medya üzerinden hakkımda linç kampanyası başlattı. Ben kesinlikle kasten vurmadım" dedi.

"SİSTEMATİK OLARAK DARP EDİLDİM"

Duruşmada söz verilen Aybike Çelik, "Çevresindeki insanlardan rahatsızdım, kıskançlığım yersiz değildi. İlişkinin bu şekilde yürüyemeyeceğini söyledim. Tırnaklarımı kendi göğsüne batırıp kırdı. Gözüme yumruk attı. Yüzüme tükürdü. Sistematik olarak darp edildim" ifadelerini kullandı.

Olayın üstünden günler geçtikten sonra şikayetçi olduğu sorusuna ise, Çelik, "Grubun vokalisti Kaan Boşnak'ın hamile eşine darp davasını da görünce şikayetçi olmaya karar verdim" şeklinde yanıt verdi. Ara kararını açıklayan mahkeme tarafların tanıklarının dinlenmesi için ekim ayına ertelendi.

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame 'kasten yaralama' ve 'hakaret' suçlarından 6 yıl 6 aya kadar hapsi istenmişti.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin