tv100 canlı yayınında gergin anlar... Şaban Sevinç ile Battal İlgezdi arasında sert tartışma yaşandı. 'Yalan söylüyorsun' diyerek çıkıştı. İşte verilen cevap...

tv100'ün gündem belirleyen programlarından Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı’na bağlanan CHP'den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile gazeteci Şaban Sevinç arasında sert tartışma yaşandı. İlgezdi, Şevinç'i yalancılıkla itham etti, "Saraçhane Bülbülü" ifadesini kullandı. Sevinç de İlgezdi'ye yanıt verdi. İşte canlı yayında yaşananlar...

Google Haberlere Abone ol
tv100 canlı yayınında gergin anlar... Şaban Sevinç ile Battal İlgezdi arasında sert tartışma yaşandı. 'Yalan söylüyorsun' diyerek çıkıştı. İşte verilen cevap...

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, iletişimci-yazar Ferhat Murat, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı’na konuk oldu. 31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi programda masaya yatırıldı. CHP'den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yayına bağlandı.

"ŞABAN BEY'İN İDDİA ETTİĞİ YALAN VE YANLIŞTI"

İlgezdi "Şaban Bey'in iddia ettiği yalan ve yanlıştır. Ben Parti Meclisi'nden ve MYK'dan geçerek aday oldum, genel başkan yetkisiyle aday olmadım. Eşim Parti Meclisi'ni terk etmedi. Eğer Şaban Bey bu meseleleri bilmiyorsa arasın o tarihteki PM üyeleriyle konuşsun." demesi üzerine Sevinç "Başkan PM terk ettiğini ben söylemedim. Ferhat Bey söyledi." dedi. 

SEVİNÇ İLE İLGEZDİ ARASINDA SERT TARTIŞMA

Bunun üzerine İlgezdi "İstiyorsan seninle özel bir program yapalım. PM'yi konuşalım. Sabahtan beri burada yalan söylüyorsun. Hepsini yalan söylüyorsun. Bahsettiğin her şey yalan." dedi. İlgezdi'nin sözlerine üzerine Sevinç ile arasında tartışma yaşandı. 

"İMAMOĞLU BANA BUNU TEBLİĞ EDEMEZ"

İstifasına ilişkin İlgezdi "İstifamla ilgili şunu söyleyeyim ben bir yere aday olmak veya tekrar belediye başkanı olmak için istifa etmedim. CHP’nin kendi organları vardır. MYK’nın üyeleri, belediye başkanı buradan geçer parti meclisinin onay ile atanır. Burada verilemeyecek bir karar asla kabul edilemez. Mevkidaşım bana bunu tebliğ edemez." diye konuştu.

"HİÇBİR PARTİDEN ADAY OLMAYACAĞIM"

Hacır'ın "Başka bir partiden aday olacak mısınız?" sorusunu İlgezdi "Hiçbir partiden aday olmayacağım, ben aday olmak için istifa etmedim." diyerek yanıtladı.

 

Kaynak: tv100.com
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin