tv100 canlı yayınında çarpıcı AK Parti kulisi. Hacı Yakışıklı: 2028’e giden ekip değişecek

Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade programına konuk olan tv100.com yazarı Hacı Yakışıklı, AK Parti hakkında bir kulis bilgisi verdi. AK Parti'nin sonbaharda olağan kongresinin yapılabileceğini söyleyen Yakışıklı, "Çok isimle görüştüm. Bunların önemli bir kısmı MKYK üyesi ve toplantıda bulunan isimler. 2028’e giden ekip değişecek." ifadelerine yer verdi.

Google Haberlere Abone ol
tv100 canlı yayınında çarpıcı AK Parti kulisi. Hacı Yakışıklı: 2028’e giden ekip değişecek

tv100.com yazarları Fuat Uğur ve Hacı Yakışıklı, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Oda TV Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster, Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade programına konuk oldu.

Hacı Yakışıklı, AK Parti'ye yönelik verdiği çarpıcı kulis bilgisinde, Partinin sonbaharda olağan kongresinin yapılabileceğini ve 2028'e giden ekibin değişeceğini öne sürdü.

OLAĞAN KONGRE NE ZAMAN?

Hacı Yakışıklı'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"AK Parti’nin süreci 6 ay önce değişmişti. AK Parti’nin yetkililerinden aldığım bilgileri özetleyerek veriyorum. Çok isimle görüştüm. Bunların önemli bir kısmı MKYK üyesi ve toplantıda bulunan isimler.

Mesela MKYK'nın tamamının istifası alındığına ilişkin haberler çıkmıştı bu doğru değil. Yani orada öyle bir şey gerçekleşmemiş. Bunu teyit ettirdim. 2028’e giden ekip değişecek. Burada seçim takvimi olarak da şu anda il ilçeler başlarsa AK Parti sonbaharda olağan kongresini yapabilir. En fazla 2025 Mart ayına sarkabilir. Ama bunun startı henüz verilmiş değil." 

Kaynak: tv100.com
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin