TikTok, YouTube, Meta ve Twitter ile seçim görüşmeleri yapıldı. Ulaştırma Bakan Yardımcısı Sayan'dan flaş açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan flaş açıklamada bulundu. Yerel seçimlerin şeffaf ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmesi için sosyal medya temsilcileri ile görüşüldüğünü söyleyen Bakan Sayan, "Tüm paydaşlar sorumlu bir şekilde hareket etmeli" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
TikTok, YouTube, Meta ve Twitter ile seçim görüşmeleri yapıldı. Ulaştırma Bakan Yardımcısı Sayan'dan flaş açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan yerel seçimlerde, seçimin şeffaf ve sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesi için sosyal medya platformları ile görüştüklerini söyleyerek, seçim mevzuatı ve YSK kararlarına ilişkin, "Küresel internet aktörleri başta olmak üzere tüm paydaşlar sorumlu bir şekilde hareket etmeli" dedi.

TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

Bakan Yardımcısı Sayan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yerel seçimlerde son 48 saatlik sürece girdik. Bu süreçte Yüksek Seçim Kurulu kararlarının gereğinin yerine getirilmesi büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumumuz ile koordineli bir şekilde TikTok, YouTube, Meta ve X (Twitter) yetkilileriyle görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu süreçte sosyal medya şirketleri de seçim mevzuatı ve YSK kararlarına uyumlarının ivedi ve en etkin bir şekilde sağlanabilmesi için 7/24 çalıştıklarını bildirdi" ifadelerine yer verdi.

Sayan açıklamasında, seçimlerin şeffaf ve manipülasyondan uzak bir ortamda gerçekleşmesi için küresel internet aktörleri başta olmak üzere, tüm paydaşların sorumlu bir şekilde hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Etiketler seçim haber
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin