SONDAKİKA.. İYİ Parti'de bir deprem daha! Bir vekil daha İYİ Parti'den istifa etti. İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, partisiyle yollarını ayırdı. Aykut Kaya kimdir?

İYİ Parti'de sular durulmuyor. İstifaların ardı arkası kesilmiyor. İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, partisiyle yollarını ayırdı. İYİ Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 36'ya düştü.

Google Haberlere Abone ol
SONDAKİKA.. İYİ Parti'de bir deprem daha! Bir vekil daha İYİ Parti'den istifa etti. İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya,  partisiyle yollarını ayırdı. Aykut Kaya kimdir?

İYİ Parti'de sular durulmuyor. İstifaların ardı arkası kesilmiyor. İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, da partisinden istifa etti. 

Kaya, istifasını sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Aykut Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 2023 genel seçimleri öncesinde İYİ Parti Antalya İl Teşkilatı bünyesinde yapılan milletvekili temayül yoklamasında birinci çıkarak, İYİ Parti Antalya milletvekili adayı olduğunu ve ardından hemşehrilerinin takdiriyle milletvekili seçildiğini hatırlatarak, "Bugüne kadar milletin vekili olmayı gaye edindim, özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim. Ancak, büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Parti'de, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle, İYİ Parti üyeliğinden istifa etme kararı aldım. Bu karar, şahsım için kolay olmamış ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına, gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. Gelecek günlerde de, ülkemiz ve milletimiz için, daha güzel yarınlar inşa etmek adına azim ve kararlılıkla çalışacağımı belirtmek isterim" dedi.

İYİ Parti'nin Mayıs 2023 seçimlerinden sonra 43 olan milletvekili sayısı 36'ya düştü.

Salim Ensarioğlu, Adnan Beker, Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Bilal Bilici, Nebi Hatipoğlu, Yüksel Arslan istifa etmiş; Ümit Dikbayır da ihraç edilmişti. Hatipoğlu AK Parti'ye, Yanıkömeroğlu CHP'ye geçmişti.

 AYKUT KAYA KİMDİR?

1978 yılında Kayseri'de doğan Aykut Kaya, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Kaya, Amerika’da Baldwin-Wallace College’da uluslararası işletme alanında yüksek lisans yaptı.

Yurt içi ve yurt dışında büyük ölçekli inşaat projelerini yürüten özel bir şirketin genel müdürlüğünü de üstlenen Kaya, 2016’da kurduğu yabancı ortaklı şirkette başkan yardımcısı ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

Aykut Kaya, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) Türkiye-Estonya İş Konseyi Başkanlığı, Türkiye-Norveç İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, Türkiye-İrlanda İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, Türkiye-Slovakya Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi Üyeliği görevlerinde de bulundu.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin