Son Dakika.... Ünlü prodüktör ve organizatör Erkan Özerman hayatını kaybetti. Erkan Özerman kimdir?

Ünlü prodüktör ve organizatör Erkan Özerman, 86 yaşında hayatını kaybetti. Özerman kanser tedavisi görüyordu.

Google Haberlere Abone ol
Son Dakika.... Ünlü prodüktör ve organizatör Erkan Özerman hayatını kaybetti.  Erkan Özerman kimdir?

Best Model of Turkey Kurucu Başkanı, prodüktör, organizatör ve menajer Erkan Özerman bir süre önce  pankreas kanserine yakalandığını ve kanserin karaciğerine yayıldığını açıklamıştı.

Özerman, bugün tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

Özerman'ın vefatını Film-San Vakfı duyurdu.

Açıklamada, "Film-San Vakfı'nın kurucularından organizatör Erkan Özerman’a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun" denildi.

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR?

1938 yılında İstanbul'da doğan Erkan Özerman, Galatasaray Lisesi'nin ardından eğitimi Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'nda tamamladı. Ünlü isim, çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yapmıştır.

Türkiye'de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu oldu. Ayrıca Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde bulundu. 

1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı'dır.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin