Son Dakika... Memleket Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu

CHP ile ittifak kapılarını kapatan Memleket Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zafer Burak Hasar oldu.

Google Haberlere Abone ol
Son Dakika... Memleket Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu

CHP'yle ittifak kapılarını çok sert bir şekilde kapatan Muharrem İnce seçimlere tek başlarına gireceklerini açıklamıştı. Bugün Memleket Partisi'nin 79 belediye başkan aday açıklandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zafer Burak Hasar oldu. 

İSTANBUL'DA SÜRPRİMİZ VAR

Aday yanıtım toplantısında konuşan Muharrem İnce, "Bu seçimlerde 3A'lı (akıl, adalet ve ahlak), 3D'li (dürüst, denetleyen, demokrat) belediyeciliği göstermeye çalışacağız. Dirençli kentleri öneriyoruz; mavi, yeşil belediyeciliği, kent yoksulluğuyla mücadeleyi. Yapay zekayı öncelikli hale getireceğiz. Rant değil Memleket belediyeciliği. Haftaya cumartesi günü İstanbul ilçeleri İstanbul'da tanıtılacak. Büyükşehrin 3 aday adayı var, bugün karar vereceğiz. İstanbul'da arkadaşlarımızı açıklayacağız. İlçeler ile birlikte büyükşehir belediye başkan adayımızı açıklayacağız. Size bir sürprizimiz var, İstanbul İl Başkanlığımız duyurusunu yapacak" ifadelerini kullandı.

İnce, Memleket Partisi'nin 10'u büyükşehir olmak üzere 17 il ve 62 ilçedeki adaylarını açıkladı. Memleket Partisinin büyükşehirlerdeki başkan adayları; Adana'da Ahmet Özalp, Ankara'da Zafer Burak Hasar, Bursa'da Ruşen Sever, Denizli'de Mustafa Çağlayan, Kahramanmaraş'ta Cuma Akpınar, Kayseri'de Deniz Coşkun, Kocaeli'de Ünal Karasağız, Manisa'da Gülnur Efe, Samsun'da Seyit Ahmet Koçak, Tekirdağ'da Barış Tunca, Van'da Ali Ertuğrul Aybay oldu. 

ZAFER BURAK HASAR KİMDİR?

1975 yılında doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Mersin'de tamamlamış, 1993 yılında İçel Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur.

''Lisans'' eğitimini Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nde, ''Doktora ve Uzmanlık'' eğitimini ise Gazi Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. 2000 yılından beri, kendi kurduğu Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde; Dişeti Hastalıkları Ve Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmaktadır.

2012 - 2016 yılları arasında 2 dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. ''Tomografi Destekli Kılavuzlu İmplant Cerrahisi'' üzerine bilimsel sunumlar yapmakta, sağlık sektöründe faaliyet gösteren uluslararası firmalara danışmanlık hizmeti ve yurtiçi mesleki eğitimler vermektedir. Halen özel bir üniversitede ''Sağlıkta İnovasyon ve Simulasyon İle Eğitim, Uygulama Ve Araştırma Merkezi'' Danışma Kurulu Üyesidir.


Basketbol, Yelken Sporları, Bilim Ve Felsefe amatör ilgi alanına girmekte; iyi derecede İngilizce, orta derece Almanca bilmektedir.

Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin