Somali Cumhurbaşkanının oğlu ile ilgili flaş gelişme: Bakan Tunç açıkladı, kazada tutanak tutan polislere soruşturma açıldı

Motokurye Yunus Emre Göçer’e çarparak öldüren Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Muhammed Hassan Şeyh Mahmud’un yurtdışına kaçtığı tespit edilmişti. Sosyal medyadaki isyanın ardından Adalet Bakanı Tunç flaş bir açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Somali Cumhurbaşkanının oğlu ile ilgili flaş gelişme: Bakan Tunç açıkladı, kazada tutanak tutan polislere soruşturma açıldı

Motokurye Yunus Emre Göçer’e çarparak öldüren Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Muhammed Hassan Şeyh Mahmud olayı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kazanın ardından tutanak tutan polislere soruşturma açıldığını duyurdu.

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Muhammed Hassan Şeyh Mahmud, 30 Kasım Perşembe günü öğle saatlerinde Avrasya Tüneli çıkışında bir trafik kazası yaptı. Kazada ağır yaralanan motokurye Yunus Emre Göçe hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Göçer 6 Aralık’ta hayatını kaybetmişti.

YAKALAMA ÇIKTI AMA...

Serbest bırakılan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Ancak Mahmud’un Türkiye'den kaçtığı öğrenildi.

Konu ile ilgili flaş bir açıklama yapan Adalet Bakanı Tunç, "Somali Cumhurbaşkanının oğlunun karıştığı trafik kazası sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesi yapan polisler hakkında soruşturma başlatıldı" ifadelerini kullandı.

 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud'un karıştığı trafik kazası sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesi yapan polisler hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Tunç, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, "Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı trafik kazası ile ilgili olarak kaza sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesini yapan polis memurları hakkında adli soruşturma başlatılmıştır." ifadesini kullandı.

Alınan ikinci rapor üzerine iki rapor arasındaki çelişkinin giderilmesi ve kesin rapor alınması için Adli Tıp Kurumundan rapor beklendiğini belirten Tunç, sıfatı ne olursa olsun herkesin kanun karşısında eşit olduğunu, şüphelinin yakalanması için uluslararası prosedür dahil tüm sürecin titizlikle işletildiğini ve soruşturmanın tüm yönleriyle sürdürüldüğünü kaydetti.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin