Şamil Tayyar'a deprem konutu çıkmıştı. Gelen tepkiler üzerine ev hakkından feragat etti

Eski AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar'a "Gaziantep Deprem Konutları Kura Çekimi"nde ev çıktığı öğrenilmişti. Kardeşinin oturduğu ev depremde yıkıldığı için bu kura çekimine girdiğini söyleyen Şamil Tayyar gelen tepkiler üzerine ev hakkından feragat ettiğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Şamil Tayyar'a deprem konutu çıkmıştı. Gelen tepkiler üzerine ev hakkından feragat etti

Depremde konutlarını kaybedenler için yapılan kura çekiminde AK Parti’de 3 dönem milletvekilliği yapan Şamil Tayyar'a ev çıktığı öğrenilmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Şamil Tayyar Gaziantep'te Islahiye'de kardeşinin oturduğu ev yıkıldığı için kuraya katıldığını söylemişti.

Bugün ise Şamil Tayyar'dan başka bir açıklama daha geldi. Tayyar gelen tepkiler nedeniyle bu hakkından feragat ettiğini duyurdu. Sosyal medyada paylaşım yapan Tayyar şu ifadeleri kullandı:

İyi niyetle, samimiyetle hadiseyi tüm yönleriyle anlattım. Depremde yıkılan ev, aile içindeki ihtiyaç sahiplerinin oturması için bir nevi ‘sığınma evi’ gibi yıllar önce satın aldığım evdi. Çünkü ‘Tayyar’ soyadını taşıyan aileden tek kişinin evi, arsası, bağı, bahçesi yoktu. Babam, kardeşlerim, yeğenlerim ihtiyaca bağlı olarak yıllarca oturdular, depreme bu evde yakalandılar. Ev bana ait olduğu ve İslahiye’de başka bir evimiz olmadığı için başvuruyu ben yaptım. Maalesef, kuradan çıkan ve bedeli mukabili satılacak 85 metrekarelik kasaba evi, bir siyasi istismara dönüştü. Haksız da olsa bu istismarın, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin gayretine gölge düşürmesini, bize gönül veren tek bir dostumuzun bile yüreğinde şüphe oluşmasını istemem. Bu sebeple hak sahipliğinden feragat ettim. Dilerim, konteynırda yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin