Sakın anahtarınızı ayakkabınızın içine koymayın! Anahtarı ayakkabı içinde bulan hırsız evi soydu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir binaya ayakkabıları çalmak için giren hırsız, ayakkabının içine konulmuş anahtarları bulunca eve girerek evi soydu. Fakat çok geçmeden yakalandı.

Google Haberlere Abone ol
Sakın anahtarınızı ayakkabınızın içine koymayın! Anahtarı ayakkabı içinde bulan hırsız evi soydu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde hırsızlık için geldiği evin önündeki ayakkabıyı çalan hırsız, içinde evin anahtarı görünce hedefini değiştirdi. Ayakkabıyı bırakıp kapıyı açan hırsız, evden yaklaşık 4 bin TL’yi aldı, bekçiler tarafından yakalandı. Şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre, Demokrasi Bulvarı’nda bir evde meydana gelen hırsızlık olayının ardından güvenlik kameralarından alınan şüphelinin görüntüleri Manavgat genelinde güvenlik güçlerine dağıtıldı. Aşağı Hisar Mahallesinde devriye görevi yapan Manavgat Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli Gece Kartalları olarak adlandırılan Çarşı ve Mahalle Bekçileri, cadde üzerinde gördükleri hırsızlık şüphelisini yakalayarak Asayiş Büro Amirliği ekiplerine teslim etti.

Daha önceden hırsızlıktan suç kaydının bulunduğu belirlenen Levent Albayrak isimli şüpheli, Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Ilıca Cezaevine teslim edildi.

Şüphelinin, Demokrasi Bulvarı üzerindeki adrese ayakkabı çalmak üzere girdiği, daire girişindeki ayakkabılıktan çalmak istediği ayakkabı içerisinde, ev sahiplerinin okuldan gelecek çocuklarının eve girmeleri için bıraktığı anahtarı bulunca eve girdiği ve evden 3-4 bin TL dolayında parayı çaldığı bildirildi.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin