Pınar Sabancı o soru karşısında gözyaşlarını tutamadı! 'Sabancı olmak zor mu?' sorusunu da cevapladı

TV100'de Cansu Canan ile Yüz Yüze Sohbet programına konuk olan Pınar Sabancı o soru karşısında gözyaşlarını tutamadı. Pınar Sabancı ‘Sabancı olmak zor mu?’ sorusuna da yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol

TV100'de yayınlanan Cansu Canan ile Yüz Yüze Sohbet programının konuğu Sabancıların genç gelini psikolog Pınar Sabancı oldu. 

"Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı" programı geniş kitleler tarafından takip edilen Pınar Sabancı, mutlu olmaya, yaşamaya ve kendini iyi hissetmeye dair günümüz dünyasında neler yapılabileceğini samimiyetle paylaşarak merak edilen sorulara yanıt verdi.

Pınar Sabancı, “Bir neden var, acımız için bir sebep var. Bizim bu hayatta kontrol edemeyeceğimiz çok acılar var. Hayatta belki kontrol edebileceğimiz tek şey düşünce yapımız.” derken Cansu Canan Özgen’in annesinin rahatsızlığını sorması üzerine programda gözyaşlarını tutamadı ve annesinin hastalığının detaylarını izleyicilerle paylaştı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Sabancı annesinin rahatsızlığını şu sözlerle anlattı: "Bu çok rahat konuşamadığım bir konu ama kısaca bahsedeyim. Frontotemporal demans diye bir hastalık aslında. Onunki çok hızlı ilerleyen ve çok hızlı bir şekilde bütün yetilerini kaybettiren bir hastalık insana. Beni tanımıyor annem şuan ve kimseyi tanımıyor. Günlük hayat yetilerini kaybettiren bir hastalık ve çok kısa sürede oluyor bu. O bizler için çok zor oldu tabi." 

Stüdyodaki duygusal anlarda Cansu Canan, "Duygu bana geçti ama ne kadar anlamaya çalışsam da çok zor... Bu da bir yas aslında. Yas deyince akla direkt ölüm gelir ama bu da bir yas. Annenle güzel anılarını, annenin dizine yattığın anları belki aklına geliyordur. Bu nasıl bir yas süreci?" diye sormasının ardından Pınar Sabancı şöyle yanıt verdi:

"Yas sürecinde sadece bir insanı değil o insanla konumlandığımız şeyi kaybediyoruz aslında. Birinin kızı olmayı, dediğin gibi birinin dizine yatabilmeyi, koşulsuz sevgiyi kaybediyoruz... Hayatta bir daha o koşulsuz sevgiyi sana başkası veremiyor. Aslında kendi kaybettiğin kimliğine de yas tutuyorsun. Çok zor bir süreç, yaşayanlar bilir... Biraz da duygusalım bu konuda. Benim için ve herkes için de çok zor tabi. Bunu konuşmamı isteyen de çok kişi var ama ben daha hazır değilim bunu konuşmaya. Daha kötü etkilemek istemiyorum diye çok da konuşmuyorum aslında..."

"SABANCI OLMAK ZOR MU?" SORUSUNA YANIT

Uzman Psikolog Pınar Sabancı, ‘Sabancı olmak zor mu?’ sorusuna ise  “Adaletsiz bir dünyada insanlar bu kadar acılar, zorluklar çekerken ben “Sabancı olmak çok zor” dersem tabii biraz komik olur. İçinde hiç zorluk barındırıyor mu dersen tabii ki onun getirdiği bazı algılar var.”  şeklinde yanıt verdi. 

MUTLULUK AÇIKLAMASI

Hayatın inişli ve çıkışlı uzun bir serüven olduğunu ve daimi bir mutluluğun söz konusu olmadığını söyleyen Sabancı, “Her şey yukarı gitsin istiyoruz, hedef belirliyoruz, onun peşinde gidiyoruz. Hedeflere ulaştığımız zaman postmodern dünyanın hedeflerine uygun bir şekildeyse hedonik adaptasyon diye bir şey var. Yeni bir araba aldın çok mutlu oldun. 2 ay sonra çok mutlu olacak mısın?” dedi.