Özgür Demirtaş’tan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci’ye Gazze yanıtı: Son insansınız

İktisatçı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Boğaziçi Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci’nin ABD’deki üniversitelerdeki Gazze protestolarına katılan bir bölüm başkanının tutuklanmasına gösterdiği tepkiye, “Siz bu ülkede, Üniversiteye hoca alınmama konusunda yakınan twit atacak son insansınız” diyerek yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol
Özgür Demirtaş’tan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci’ye Gazze yanıtı: Son insansınız

ABD’deki üniversitelerde yükselen Gazze protestolarına karşı ABD hükumetinin takındığı baskıcı tutuma yönelik tepkiler sürüyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci de sosyal medya hesabından yaptığı İngilizce paylaşımda Emory Üniversitesi Felsefe Bölümü Başkanı Prof.Dr. Noëlle McAfee’nin tutuklanmasına tepki gösterdi.

Mehmet Naci İnci, “Emory Felsefe Bölümü Başkanının tutuklanmasından derin üzüntü duyduk. Bu sıkıntılı olay, akademik özgürlüğün durumuyla ilgili ciddi kaygılara yol açmakla kalmıyor, aynı zamanda saygın akademik kurumların itibarına da gölge düşürüyor. Gazze’deki vahşete karşı barışçıl sesler yükselten akademik camiayla dayanışma içindeyiz” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ'TAN SERT YANIT VERDİ

İktisatçı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise İnci’ye Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine atıfta bulunarak tepki gösterdi.

Naci İnci’nin paylaşımını alıntılayan Özgür Demirtaş şu ifadeleri kullandı:
“Naci bey: Siz bu ülkede, üniversiteye hoca alınmama konusunda yakınan twit atacak son insansınız. Bir gün bu atama ile geldiğiniz göreviniz bitecek, aklı çalışan her insanın hatırasında acı bir tat ile kalacaksınız. Aynaya bakıp “değer miydi?” diye sorun… Twitinizi yorumlara kapatmanız da içler acısı bir durum.”

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin