Otobüs şoförü zammı duyunca göbek attı. Şanlıurfa Belediyesi'nden ücretlere rekor zam

2024 yerel seçimlerine iki aydan az bir süre kaldı. Bu süreçte belediye başkanları da harekete geçti. Belediyeler işçilerine zam üstüne zam yapıyor. Bir zam haberi de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. En düşük işçi maaşı 34 bin TL oldu. Zammı duyan bir otobüs şoförü göbek attı.

Google Haberlere Abone ol
Otobüs şoförü zammı duyunca göbek attı. Şanlıurfa Belediyesi'nden ücretlere rekor zam

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev alan personellere yüzde 107 oranında zam yapıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, en düşük işçi maaşlarının 34 bin lira olduğunu açıkladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bünyesinde çalışan personellere 3 yıllık sözleşme imzalandı. Yetkili sendika arasında imzalanan protokole göre işçilere yüzde 107 oranında zam yapıldı. Buna göre en düşük işçi maaşı 34 bin lira oldu.

YENİ MAAŞLARIMIZ HAYIRLI OLSUN 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, maaş müjdesini sosyal medya hesabından paylaştı. Başkan Beyazgül, ‘’Yeni zamlı maaşların Şanlıurfa için gece gündüz demeden canla başla çalışan işçi kardeşlerime hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hep birlikte yılmadan, yorulmadan çok daha güzel bir Urfa için çalışmaya devam edeceğiz inşallah” sözlerine yer verdi.

GÖBEK ATTI

Maaşlarına yüzde 107 oranında zam yapıldığını duyan bir şoför, otobüsü durdurup göbek attı. Koltukta duramayan sürücü, daha sonra ayağa kalkarak halay çekmeye devam etti.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin