OnlyFans modeli gözaltına alınmıştı. Gizem Bağdaçiçek için istenen ceza belli oldu!

7 Aralık 2023 tarihinde müstehcenlik suçlamasıyla gözaltına alınan OnlyFans modeli Gizem Bağdaçiçek, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. İfadesinde paylaşımları için pişman olduğunu söyleyen Bağdaçiçek, evine döner dönmez benzer pozlar vermişti. Savcılık iki ay sonra iddianamesini tamamladı, Gizem Bağdaçiçek için istenen ceza belli oldu.

Google Haberlere Abone ol
OnlyFans modeli gözaltına alınmıştı. Gizem Bağdaçiçek için istenen ceza belli oldu!

OnlyFans adlı sosyal medya platformuna yüklediği içeriklerle tanınan, sosyal medya fenomeni Gizem Bağdaçiçek'in  "Zincirleme şekilde halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçundan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Sosyal medya fenomeni Gizem Bağdaçiçek sosyal medyadan paylaştığı bir görüntüyle ilgili yapılan şikayetler nedeniyle 7 Aralık'ta gözaltına alınmış, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Gizem Bağdaçiçek, İslam diniyle ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle şikayet edildi. Şikayetin ardından yapılan soruşturma tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, şikayeti yapılan sosyal medya hesabının Gizem Bağdaçiçek'e ait olduğunun belirlendiği anlatıldı. Şüpheli Gizem Bağdaçiçek hakkında ifadesinin alınması için talimat yazıldığı ancak kendisine ulaşılamaması nedeniyle yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

"PİŞMANIM" DEDİ 

Yakalama kararının ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesine getirilen Gizem Bağdaçiçek ifadesinde, "Bana göstermiş olduğunuz sosyal medya hesabı bana aittir. Söz konusu paylaşımları ben yaptım. Ancak kötü bir amacım yoktu. Paylaşmış olduğum bazı sözler bazı söz yazarlarının yazılarıdır. Benim İslam dinini aşağılamak gibi bir niyetim yoktur. Sosyal medyada mizah amaçlı paylaşımlar yaptım. Bu paylaşımlardan dolayı pişmanım. Yine dosyada göstermiş olduğunuz ikinci sosyal medya hesabı bana ait değil. Benim fotoğrafım kullanılarak adıma açılmış bir hesap" demişti.

Bu sözleri söyleyen Bağdaçiçek, serbest kalır kalmaz müstehcen pozlar vermeye devam etmişti.

1 YIL HAPİS CEZASI

Bağdaçiçek hakkında iddianame tamamlandı. İddianamede sosyal medya hesabından şüphelinin yapmış olduğu paylaşımların, İslam dinini ve dini değerleri alenen aşağılayacak nitelikte olduğu ve söz konusu paylaşımların kamu barışını bozmaya elverişli olduğu değerlendirildi. İddianamede, Gizem Bağdaçiçek'in 'Zincirleme şekilde halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçundan 6 aydan 1 yıl 9 aya  kadar hapisle cezalandırılması istendi. 

 

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin