O metrobüs durağı kapatılıyor tarih verildi. İBB'den açıklama geldi. Beşyol metrobüs durağı 45 gün çalışmayacak

Metrobüs kullananlara kötü haber. O durak 45 gün boyunca kapatılıyor. İstanbul'da özellikle büyük bir üniversite ve hastanenin bulunduğu çok işlek olan bir durak yeni üst geçit yapımı nedeniyle 45 gün boyunca kapatılacak. Vatandaşlar başka durakları kullanmak zorunda kalacak.

Google Haberlere Abone ol
O metrobüs durağı kapatılıyor tarih verildi. İBB'den açıklama geldi. Beşyol metrobüs durağı 45 gün çalışmayacak

İBB'den yapılan açıklamada, belediyenin teknik ömrünü tamamlayan ve yaya kapasitesini karşılayamayan Küçükçekmece'deki Beşyol metrobüs durağının üst geçidini yenilediği belirtildi.

'45 GÜN SÜREYLE KAPALI OLACAK'

Yaya üst geçidi yapımı, istasyon alanı düzenlemesi ve D-100 kara yolunun yeniden dizayn edilmesi çalışmaları kapsamında Beşyol metrobüs durağının geçici olarak kapatılacağı kaydedilen açıklamada, "Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu kararıyla 7 Şubat'tan itibaren Beşyol metrobüs durağı 45 gün süreyle kapalı olacak." ifadesi kullanıldı.

Çalışma kapsamında, 70 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde yeni üst geçit inşa edileceği aktarılan açıklamada, üst geçit tamamlandığında Edirne istikameti D-100 kara yolu, yan yol ve metrobüs yolunun 450 metre boyunca yaklaşık bir şerit kadar kuzeye öteleneceği ve metrobüs peron alanının genişleyeceği belirtildi.

Açıklamada, Beşyol metrobüs durağı yerine alternatif olarak Sefaköy ve Florya metrobüs duraklarının kullanılması önerildi.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin