Kuru yük gemisi 45 gün önce batmıştı: Kafkametler gemisinin kayıp 7 personelini arama çalışmaları 45. gün de devam etti

19 Kasım 2023 tarihinde fırtına nedeniyle mendireğe çarpan ve batan Türk bayraklı Kafkametler adlı gemideki 7 personele halen ulaşılamadı. Arama çalışmaları 45 gündür devam ediyor.

Google Haberlere Abone ol
Kuru yük gemisi 45 gün önce batmıştı: Kafkametler gemisinin kayıp 7 personelini arama çalışmaları 45. gün de devam etti

 Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kaybolan 7 kişilik mürettebatını arama çalışması yürütülüyor.

Karadeniz Ereğli ilçesinde 19 Kasım 2023'te fırtına nedeniyle mendireğe çarptıktan sonra batan Türk bayraklı "Kafkametler" adlı gemideki kayıp 7 personeli arama çalışmaları 45. gündür devam ediyor. Karadan ve denizden gerçekleştirilen arama ve tarama faaliyetlerinde, Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD görevlileri ile diğer ekipler yer alıyor.

NENE HATUN DA KATILDI

Çalışmalara, gemi kazalarına, deniz kirliliğine ve yangınlara karşı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün operasyonel gücünü artıran Nene Hatun Gemisi de katılıyor.

Gemi kurtarma enkaz kaldırma şirketi, Denizcilik Genel Müdürlüğünün kontrolünde arama ve batık geminin enkazını kaldırma çalışmaları yürütüyor. Bu arada aynı tarihte ikiye bölündükten sonra sürüklenerek karaya oturan Kamerun bayraklı "Pallada" isimli kargo gemisinin söküm çalışmalarına devam ediliyor.

Rusya'dan İzmir Aliağa Limanı'na yük taşıyan Türk bayraklı "Kafkametler" adlı kuru yük gemisi, 19 Kasım 2023'te Karadeniz Bölgesi'nde etkili olan fırtına nedeniyle Ereğli Limanı'ndan çıkarken askeri bölgedeki mendireğe çarparak batmıştı. Gemideki 12 kişilik Türk mürettebattan 5'inin cesedine ulaşılmıştı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin