İYİ Partili Lütfü Türkkan CHP'ye geçecek mi? tv100 canlı yayınında açıkladı: Daha oluşan bir şey yok

tv100'de Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programında İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, CHP'ye geçeceği yönündeki iddialarını "Ben milletvekili olmak için İYİ Parti'ye girmedim. Kırıldım diyerek asla başka partiye gitmedim. Çok ciddi fikir ayrılıklarım olması lazım. Bunu da ciddi anlamda dile getiririm. Daha oluşan bir şey yok" diyerek yalanladı. 

Google Haberlere Abone ol
İYİ Partili Lütfü Türkkan CHP'ye geçecek mi? tv100 canlı yayınında açıkladı: Daha oluşan bir şey yok

tv100.com yazarları Fuat Uğur ve Barış Yarkadaş, Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, gazeteci Bahar Feyzan, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programına konuk oldu.

Lütfü Türkkan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Erdoğan-Akşener görüşmesine ilişkin önceden haberim yoktu. Akşener'i de bu saçıyla ilk defa görüyorum. Daha sonra Dervişoğlu da haberi olmadığını ifade etti. Bu bence siyasi bir görüşme değil. Kişisel bir görüşmeyse partiye haber verme ihtiyacı olmaz. İnsanların dostlukları vardır,  bu dostları siyasi kişiler de olabilir. 35 dakika içerisinde siyasi bir görüşme olacağını düşünmüyorum. İki insan bir araya geldiğinde illaki siyaset konuşulmuştur bundan yana kuşkum yok. Görüşmenin bence hiçbir mahsuru yok. 

"MERAL AKŞENER İLE ARAM AÇIK DEĞİL"

Akşener ile aram açık değil, kavga etmedim. Bir araya gelme imkanımız olmadı. Kurultat sürecinde hiç görüşmedik. Böyle ihtiyacı olsa arardı. Ben partiden ayrılmaması gerektiğini ifade ettim. Böyle bir dönemde genel başkanlığı bırakmanın doğru olmadığını söyledim. Bırakıp gitmesini hala kabul etmiyorum. 

ANA MUHALAFET PARTİSİ CHP'YE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYOR MU?

Ben milletvekili olmak için İYİ Parti'ye girmedim. Ben kırıldım, üzüldüm diyerek asla başka partiye gitmedim. Çok ciddi fikir ayrılıklarım olması lazım. Bunu da ciddi anlamda dile getiririm. Daha oluşan bir şey yok. Müsavat Bey konusunda bazı arkadaşların haksızlık yaptığını düşünüyorum. Oy kaybını toparlamak zor bir iştir. Yeni bir siyasi anlayışı gütmek çok zor. Koray Aydın'ın açıklamasını zamansız buluyorum. 

"MERAL AKŞENER KEŞKE GİTMESEYDİ"

Benim tercihim Meral Akşener'di, keşke gitmeseydi. İlk kongre kararı alındığında ifade ettim. Sağ partiler liderleriyle beraber anılır. Sağ partinin gelenekleridir bu. Akşener'in bulunmadığı bir İYİ Parti zor yönetilir. Şuan döner mi dönmez mi bilmiyorum. Dönmesi doğru mu olur bilmiyorum. O süreçte bırakmasının doğru olmadığını düşünüyorum.

Müsavat Dervişoğlu yeni anayasa konusunda grupla destekleme kararı almaya kalkarsa ben buradan söylüyorum desteklemeyeceğim. Anayasanın görüşülmesinden bile yana değilim. Parlamaneter sistemi konuşalım demek yeni anayasayı konuşalım demek. Yeni anayasa konusu benim için kırmızı çizgi 

Özgür Özel CHP Genel Başkanı olduktan sonra CHP'yle olan ittifak tekrar değerlendirilebilirdi. Ondan önce verilen karar tekrar masaya yatırılabilirdi. Orada hatalı olduğumuzu düşünüyorum. Bunu Akşener'e söyledim. 

Akşener geri gelir mi bilmiyorum ama gelirse niye gittin diye sorarlar. Bence Akşener gitmemeliydi. Gelmesini konuşmak istemiyorum.

Kaynak: tv100.com
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin