İhale fiyatı dudak uçuklatıyor! Site sakinleri ayaklandı. 604 daireli sitede 16 milyonluk ihale

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde 604 dairenin bulunduğu site sakinleri, yönetime tepki gösterip yürüyüş düzenledi. Yürüyüş, görev süresi dolan site yönetiminin, sakinlerinin bilgisi olmadan 11 milyon 200 bin TL'lik dış cephe boyası ve 4 milyon 500 bin TL'lik asansör ihalesi yapması gerekçesiyle düzenlendi. Konunun yargıya da taşındığı öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol
İhale fiyatı dudak uçuklatıyor! Site sakinleri ayaklandı. 604 daireli sitede 16 milyonluk ihale

Karşıyaka ilçesi Yalı Mahallesi'nde bulunan 604 daireli bir sitenin sakinleri, saat 20.30 sıralarında mevcut site yönetimine tepki göstermek için sitenin araç girişinde toplanıp, 'Yönetim istifa' sloganları atarak site içerisinde yürüyerek yönetime tepki gösterdi.

Bu sırada dairelerinde bulunan bazı site sakinleri de evlerinin ışıklarını açıp kapayarak protestoya destek verdi. Site yönetiminin hizmet süresinin Mart 2023'te sona erdiğini iddia eden site sakinleri, yönetimin bu süreyi uzatmak için notere başvurduğunu ve bu süreyi uzattıklarını ileri sürdü. 

Site sakinleri, 10 Mart'ta yapılacak seçime kısa bir süre kala site yönetiminin, kendilerinden habersiz 11 milyon 200 bin TL'lik dış cephe boyası ve 4 milyon 500 bin TL'lik asansör ihalesi yaptığını ileri sürdü.

'BİLGİMİZ OLMADAN BİRTAKIM İŞLER YAPIYOR' 

Ayrıca, kat maliklerine gerekçe gösterilmeden 659 TL aidat alındığını belirten sitenin denetim kurulu üyesi Suat Doğanlarlı, "İçinde bulunduğumuz yönetim kendi başına burada 604 dairenin bilgisi olmadan birtakım işler yapıyor. Yönetim, siteyi yetkisi olmadığı halde yüklü miktarda borçlandırmıştır.

Yapılacak seçime rağmen bu ihaleler yangından mal kaçırırcasına alelacele gündeme getirilmiştir. Burada kimse yapılmasına karşı değil ama işin kurallarına uygun yapılmamasından, şartnamelerin hazırlanmaması ve tekliflerin değerlendirilmemesinden dolayı kat malikleri bu duruma karşıdır" dedi.

Kaynak: DHA
Etiketler apartman ihale protesto
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin