Dünyaca ünlü tatil merkezi küle döndü. Yeryüzünün en iyi hosteli seçilmişti 'Kadir'in Ağaç Evleri' ikinci kez tamamen yandı

Dünyaca ünlü tatil merkezi Olympos'taki 200 yataklı 'Kadir'in Ağaç Evleri' tesisinde sabaha karşı yangın çıktı. Tesisteki bungalov evler küle döndü.

Google Haberlere Abone ol
Dünyaca ünlü tatil merkezi küle döndü. Yeryüzünün en iyi hosteli seçilmişti  'Kadir'in Ağaç Evleri' ikinci kez tamamen yandı

Antalya'yı ağaç ev turizmiyle tanıştıran ve Olimpos'ta turizmi başlatan Kadir'in Ağaç Evleri'nde, saat 03.00 sıralarında yangın çıktı.

Henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangına, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi müdahale etti.

Ağaçlar üzerine yapılmış barakalarıyla bilinen dünyaca ünlü 200 yataklı tesisteki yangın 4 saatte kontrol altına alındı.

Yangının başlamasıyla tesiste bulunan müşterilerin hemen tahliye edildiği, can kaybının olmadığı öğrenildi. Sahibi Kadir Kaya gördüğü manzara ile büyük şaşkınlık yaşadı. 

YANGIN VE SEL ATLATMIŞTI

Kadir'in Ağaç Evleri'nde ilk yangın 8 Şubat 2007 tarihinde çıkmıştı. O dönem tesis tamamen yanmıştı. Toros Dağları'nın ayağında yer alan ve uluslararası Backpacking camiasında çok popüler olan Kadir'in Ağaç Evleri, yeniden yapılmıştı. 2009 yılında ise Kumluca Olympos'ta yaşanan sel felaketinde de Kadir'in Ağaç Evleri zarar görmüştü. Mekanın içerisinde bulunan Öküz Bar tamamen yok olurken, 70 odada ise hasar meydana gelmişti. Daha önce TNT Dergisi tarafından yeryüzünün en iyi hosteli seçilen Kadir'in Ağaç Evleri tüm dünyada tanınıyordu.

Etiketler antalya olimpos yangın
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin