Depremin zararı ortaya çıktı. Hakkari 4.4 ve 4.5 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı, Valilik açıklama yaptı: Çalışmalar tamamlandı 28 evin duvarında çatlaklar tespit edildi

Hakkari Yüksekova merkezli peş peşe depremler vatandaşlar arasında korku ve paniğe neden oldu. Hakkari Valisi Ali Çelik, yapılan saha çalışmaları sonrası yaptığı açıklamalarda depremlerin ardından 28 evde ve 1 ahırın duvarlarında çatlaklar tespit edildiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Depremin zararı ortaya çıktı. Hakkari 4.4 ve 4.5 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı, Valilik açıklama yaptı: Çalışmalar tamamlandı 28 evin duvarında çatlaklar tespit edildi

Hakkari Valisi Ali Çelik, Yüksekova merkezli 4.4 ve 4.5 büyüklüğündeki depremlerin ardından yapılan saha taramalarında 28 ev ve 1 ahırın duvarlarında çatlaklar tespit edildiğini söyledi.

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada, Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, dün gece Yüksekova merkezli 4.4, 4.5 büyüklüğündeki depremlerin ardından ilçeye giderek Kaymakamlıkta İlçe Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı yaptı. Yapılan toplantıda Vali Çelik, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SAHA TARAMASI TAMAMLANDI

Vali Çelik, Yüksekova merkezli depremlerin ardından ivedi bir şekilde saha taraması yapılmaya başlandığını AFAD, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerine gelen ihbarlar sonucu bölgeye hasar tespit ekipleri yönlendirildiğini söyledi.

Çelik, "Yapılan tarama sonucunda genel hayata olumsuz yönde etki edebilecek bir tespit bulunmamakla birlikte gelen ihbarlar sonucunda 28 ev ve 1 ahırda çatlaklar tespit edilmiş olup, bu çatlaklar için hasar tespit komisyonu görevlendirilmiş, ekiplerimiz olası bir artçı deprem nedeniyle oluşabilecek risklere karşı ivedilikle çalışmakta ve vatandaşlarımız için gerekli bildirimler ve tedbirler alınacaktır" dedi. 

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin