CHP'li belediyelerde eş, dost, akraba atamaları. İstanbul, İzmir, Çanakkale, Kırıkkale, Bursa... Özgür Özel'in sözünü CHP'li başkanlar dinlemiyor mu? Hamza Dağ'dan bomba açıklamalar

CHP'li belediyelerdeki eş, dost, akraba atamaları gündemde. Esenyurt Belediyesi'ndeki tablo kamuoyundan büyük tepki çekti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da CHP'li belediyelerdeki bu atamalara dikkat çekti. Dağ, Özel'e seslendi. Dağ, CHP yönetiminde İstanbul, İzmir, Çanakkale, Kırıkkale ve Bursa'daki durumları örnek verdi.

Google Haberlere Abone ol
CHP'li belediyelerde eş, dost, akraba atamaları. İstanbul, İzmir, Çanakkale, Kırıkkale, Bursa... Özgür Özel'in sözünü CHP'li başkanlar dinlemiyor mu? Hamza Dağ'dan bomba açıklamalar

CHP'li belediyelerdeki akraba atamaları tartışmaları sürüyor. CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, Genel Başkan Özgür Özel'in 'kayınçonun atamanı geri çek' talimatını yerine getirmediğini Medyatava ortaya çıkarmıştı. Özer'in sadece bununla kalmadığı oğluna, kızına, kardeşine ve yakın akrabalarına belediyede görev verdiği bu isimlerin WhatsApp gruplarından belediye çalışanlarına emirler verdiği iddia edilmişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında bu konuyu gündeme getirdi. CHP'li belediyelerin kayırmacılık rekoru kırdığını söyleyerek, belediyelerde akrabaların kayırıldığını belirtti.

Dağ, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Bu süreçte kendi değerlendirmelerimizi yaparken, bir taraftan da muhalefet partilerinin ne yaptıklarını izliyoruz.

Gelin görün ki AK Parti'nin hizmet siyasetine gölge düşürmeye çalışanlar, icraat ve hizmet adına bir arpa boyu kadar yol katedememişlerdir.

Net bir şekilde söyleyelim ki 31 Mart seçimlerinin ardından yaklaşık 3-4 aylık süre zarfında yerel yönetimlerde tam anlamıyla fiyasko olan bir CHP tablosuyla karşı karşıyayız.

3-4 aylık süreçte CHP'li belediyeler ve belediye başkanları, skandallarla, nepotizimle, usulsüzlüklerle ve vizyonsuzluklarla kamuoyunun gündemine gelmektedir.

"REKOR KIRDILAR"

3 aylık süreçte resmen kayırmacılık rekoru kırdılar. Belediyelerini eş, dost akraba atamalarıyla tıka basa doldurdular. İstanbul, İzmir, Çanakkale, Kırıkkale, Bursa gibi yerler başta olmak üzere birçok büyükşehir il ve ilçe belediyelerinde liyakate önem vermeden atamalar yaptılar.

CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel, bu konuda biraz da kişisel PR yapmak adına akraba atamalarına atamalarına karşı olduğunu belirten çıkışlar yapmış ise de kendisini dinleyen ve ciddiye alan olmadı. Akraba dostu belediye başkanları, Özgür Özel'in bu açıklamalarına gülüp geçiyorlar. CHP'li belediyeler; eş, dost, akraba atamalarının merkezi olmuş durumdadır.

Özgür Özel, havanda su dövdüğü gibi havaya konuşuyor. Şu an neredeyse tamamı göreve devam ediyor.

 

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin