CHP'den İYİ Parti'yi karıştıracak açıklama. CHP'nin üst düzey ismi Gökhan Günaydın tv100'e konuştu: Biz istesek bugün en az 10 milletvekili CHP’ye gelir. İYİ Parti'den cevap geldi. İpler iki parti arasında gerildi

Havalar sıcak siyaset arenası daha da sıcak. Erken seçim, ittifak, asgari ücret, ekonomi, milletvekili istifaları... İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz partisinden istifa etti. İYİ Parti'nin Meclis'teki koltuk sayısı 35'e düştü. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'dan ise çarpıcı bir açıklama geldi. Günaydın İYİ Parti için, "Biz istesek bugün en az 10 milletvekili CHP’ye gelir" iddiasında bulundu. İYİ Parti Grup Başkanvekili Buğra Kavuncu Günaydın'a yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol
CHP'den İYİ Parti'yi karıştıracak açıklama. CHP'nin üst düzey ismi Gökhan Günaydın tv100'e konuştu: Biz istesek bugün en az 10 milletvekili CHP’ye gelir. İYİ Parti'den cevap geldi. İpler iki parti arasında gerildi

Siyaset arenası hareketli günler yaşıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ve MHP'li üst düzey isimlerin açıklamalarının ardından kulisler hareketlendi. Erken seçim iddiaları dile getirildi.

İYİ Parti'de ise Meral Akşener'in genel başkanlığı bırakıp Müsavat Dervişoğlu'nun genel başkanlık koltuğuna oturmasının ardından kazan kaynamaya devam ediyor. Teşkilatlarda toplu istifalar yaşanırken milletvekili istifaları yaşanıyor. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz partisinden istifa ettiğini açıkladı.

2023 Genel Seçimleri'nden sonra İYİ Parti TBMM'ye 43 milletvekili ile temsil hakkı kazanmıştı. 8 milletvekilinin istifasıyla birlikte İYİ Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 35'e düştü. İYİ Parti'den TBMM'ye giren Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu ve Aykut Kaya CHP'ye; Nebi Hatipoğlu da AK Parti'ye geçmişti. Adnan Beker, Bilal Bilici, Ümit Dikbayır (İhraç), Salim Ensarioğlu, Yüksel Arslan bağımsız milletvekilleri olarak siyasete devam ediyor.

Siyaset gündeminin nabzı da tv100'ün gündem belirleyen programlarından Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade de attı. Programda siyaset sahnesinde yaşanan tüm olaylar masaya yatırıldı.

Programda CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'ın tv100'e özel yaptığı açıklama kamuoyu ile paylaşıldı.

Günaydın o açıklamasında, ‘Biz istesek bugün İYİ Parti’den en az 10 milletvekili CHP’ye gelir. Ama bizim derdimiz skor yapmak değil. Biz CHP olarak vatandaşların sorunlarını gündeme getirip çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bugün de Hayrabolu’da çok güzel bir buğday mitingi düzenledik’ ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ'DEN YANIT GELDİ

 İYİ Parti Grup Başkanvekili Buğra Kavuncu Günaydın'a yanıt verdi.

Kavuncu, "Millet iradesini siyasi bir şımarıklığa yormak en başta o iradeye zarar vermek anlamına gelir." dedi.

Kavuncu şunları söyledi:

CHP'nin bir grup başkanvekilinin yaptığı "İstesek İYİ Parti'den en az 10 vekil CHP’ye gelir ama biz skor peşinde değiliz" açıklaması ne siyasi etiğe ne de nezakete sığar. Millet iradesini siyasi bir şımarıklığa yormak en başta o iradeye zarar vermek anlamına gelir. Türkiye yıllardır kibirden, egodan ve nobranlıktan çekerken aynı alışkanlığın burada da görülmesi endişe vericidir. Bu nezaketten yoksun açıklamaları kınıyorum.

'GÜÇ ZEHİRLENMESİNE KAPILDIKÇA...'

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, Günaydın'ın açıklamasını alıntılayarak açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamaya Günaydın'ı etiketleyen Toktaş şunları yazdı:

Doğrudur @gunaydingokhan siyaset sadece skor yapmak değildir, biraz da edeptir, biraz da nezakettir ve aslında memleket ülküsüdür.
Güç zehirlenmesine kapıldıkça siz, siyasi nezaketi elden bırakıyorsunuz sayın Gökhan Günaydın.
Bu açıklamanızı esefle kınıyorum.

"İSTEMEZSENİZ NAMERTSİNİZ"

İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkanı şu açıklamayı yaptı:

Chp Gurup Başkanvekili Gökhan Günaydın;
Diyor ki;
İsteselermiş İYİ partiden 10 milletvekili partilerine katılırmış..
Beyefendi;
İstemezseniz namertsiniz.!
Bu nasıl bir pişkinlik..
Bu nasıl bir saygısızlık..
Sizi;
Vatansever,laik,demokrat Chp seçmenin vicdanına havale ediyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk mezarından kalksa senin gibileri değnekle o partiden kovardı.
Özgür Özel bey ve sizler;
Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu kompleksinden ne yapacağınızı şaşırmış vaziyettesiniz.
Kendinizi kanıtlamanın yolu İyi partiye operasyon çekmek değil,
Türkiye’nin sorunlarına kafa yormaktır.
Siyasette normalleşme kirli pazarlıklar değildir.
Yazık..

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin