CHP'den Akşener'e jet yanıt. Akşener karın ağrıları İYİ Parti miydi dedi, CHP cevap verdi

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, bugün İYİ Parti'nin grup toplantısında CHP'yi hedef alarak "Karın ağrıları İYİ Parti miydi? diyen Meral Akşener'e yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol
CHP'den Akşener'e jet yanıt. Akşener karın ağrıları İYİ Parti miydi dedi, CHP cevap verdi

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır "Karın ağrısı İYİ Parti miydi? diyen  Akşener'e yanıt verdi. Biz Meral Akşener'i asla karın ağrısı olarak görmedik, görmeyiz de. Umarım bu halk da kendilerini karın ağrısı olarak görmez” ifadelerini kullandı. 

4 YIL SONRA NE DEĞİŞTİ?

Başarır, Akşener’in “Ve Saadet Partisi, İYİ Parti, MHP ve AK Parti bizim teklifimize evet diyerek imza attılar. Anlayamadığım bir biçimde çok da ayıpladığım bir biçimde bir bildiri savaşı çıktı. PKK’lılar herhalde çok mutlu olmuştur. PKK’lılar herhalde bu birbirine düşen Gazi Meclis'in mensuplarına çok gülmüşlerdir.“ sözlerine ise “4 yıl önce de Meral Hanım ortak bildiriyi imzalamamıştı. "Terörü yaratan AKP ile aynı hizada olmak istemiyoruz." demişlerdi. Asıl sorunun cevabı şurada: Ne değişti?” yanıtını verdi.

NE OLMUŞTU?

Irak’ın kuzeyinde gerçekleşen saldırıların ardından hazırlanacak ortak bildiriye imza atmama kararı alan CHP ve SAADET, aynı konuyla ilgili TBMM Başkanlığı tezkeresine evet deme kararı aldı. 

Böylece iki parti, ayrı bildiri yayımlama kararından vazgeçti. İktidar partisiyle aynı bildiri altına imza atmak istemeyen CHP, hiçbir partinin imzasının olmadığı başkanlık tezkeresine evet diyeceğini ifade etti.

Söz konusu kararın ardından CHP'yi eleştiri yağmuruna tutan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin bugünkü grup toplantısında şunları kaydetti: "Bizim hür ve müstakil olmamız bazı şeyleri ortaya çıkardı. Hani her konuda biz suçluyduk? El sıkışın kardeşim, el sıkışın. Dürüst, açık bir şekilde DEM'le el sıkışın. Sizin elinizi tutan mı var? Hemen bütün her yeri alın. Görelim bakalım neymiş dünya. 

Benzer bir meclis bildirisini, DEM’in imzalamasını beklemiyoruz ama buradan da bir cıngar çıktı. Dün bir toplantı oldu o toplantıda bu 3 siyasi parti imza atacak diğer siyasi partiler imza atmayacak bu parçalı görüntüden vazgeçildi, burası çok enteresan… Numan Kurtulmuş’un imzasıyla ortak tezkere meclise sunuldu, ilginç bir biçimde ayrı bir bildiri yayımlayanların hepsi bu tezkereyi destekledi. Soru şu; karın ağrısı İYİ Parti miydi?"

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin