Burdur'da diyalize giren hastalar hastanelik oldu. 18 hastanın durumu ağır

Burdur Devlet Hastanesi'nde diyalize giren bazı hastalar, bulantı ve kusma gibi şikayetlerle hastaneye başvurdu. Durumu ağırlaşan 18 hasta, ambulanslarla Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya'daki diğer hastanelere sevk edildi. Sağlık Bakanlığı, yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatırken, hastaların durumu hakkında detaylı incelemeler devam ediyor.

Google Haberlere Abone ol
Burdur'da diyalize giren hastalar hastanelik oldu. 18 hastanın durumu ağır

Burdur Devlet Hastanesi'nde bugün 08.00-12.00 ile 12.00-16.00 seansında diyalize giren hastalardan bazıları bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye geldi.

Hastalardan bazılarının durumunun ağırlaşması üzerine yetkililer, gün içinde diyalize giren hastaların tamamına telefonla ulaşıp hastaneye gelmesini istedi.

DURUMLARI AĞIR

Bazıları da ambulansla hastaneye getirildi. Sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta ambulanslarla Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya'daki hastanelere sevk edildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Yetkililer, farklı illerden ambulans talep etti. Sağlık İl Müdürü Murat Erk, hastanede inceleme yapıp, yetkililerden bilgi aldı. Sağlık Bakanlığı tarafından da idari soruşturma başlatıldı. 

Eşinin 4 yıldır diyaliz tedavisi gördüğünü belirten Erdoğan Çakır, "Eşimi Antalya'ya sevk ettiler. Durumu belli değil. Tüm sorumlulardan şikayetçi olacağım." dedi.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin