Bu da oldu! Aynı isim hem İYİ Parti'den hem BBP'den aday gösterildi

Yerel seçimlere iki aydan az bir süre kala partilerin çalışmaları hızla devam ediyor. Fakat Denizli'nin Güney ilçesinde çok şaşırtan bir olay yaşandı. Aynı isim iki ayrı parti tarafından belediye başkan adayı olarak gösterildi.

Google Haberlere Abone ol
Bu da oldu! Aynı isim hem İYİ Parti'den hem BBP'den aday gösterildi

Denizli’nin Güney ilçesinde Büyük Birlik Partisi'nden belediye başkanı adaylığını açıklayan Alaaddin İshak Gümüş, dün düzenlenen aday tanıtım toplantısında Meral Akşener tarafından İYİ Parti Güney Belediye Başkanı Adayı olarak ilan edildi.

Daha önce BBP tarafından Güney Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Alaaddin İshak Gümüş, dün İYİ Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında ismi açıklanarak, sahnede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte poz verenlerin arasında yer aldı. Bizzat İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde ismi açıklanan adayların arasında daha önce Büyük Birlik Partisi'nden adaylığını koyan bir ismin yer alması büyük dikkat çekti.

Bu da oldu! Aynı isim hem İYİ Parti'den hem BBP'den aday gösterildi

Daha önce kendisine verilen görev yazısı ile birlikte BBP İl Başkanı İsmail Karateke ile birlikte poz veren Alaaddin İshak Gümüş, bu kez de İYİ Partililerle birlikte toplu fotoğraf karesine girdi. BBP ile yolunu ayırıp ayırmadığı ile ilgili herhangi bir duyuru bile yapılmayan Gümüş'ün, bu kez İYİ Parti'nden Güney Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesi 'Paylaşılamayan Aday' yorumlarına sebep oldu.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin