Avukat Buket Nurşah Tekışık'ın pozu ortalığı karıştırmıştı. Tekışık konuştu: Aileden zenginim

Avukat Buket Nurşah Tekışık'ın bir savcının odasında verdiği poz ve altına düştüğü not ortalığı karıştırmıştı. Savcının görev yeri değiştirilmişti. Tekışık hakkındaki iddialarla konuştu. "Aileden zenginim" dedi. Fakat asıl sorun bir savcının odasında çektirdiği pozdu.

Google Haberlere Abone ol
Avukat Buket Nurşah Tekışık'ın pozu ortalığı karıştırmıştı. Tekışık konuştu: Aileden zenginim

Sosyal medya hesabından Çağlayan Adliyesi’nde görevli bir savcının odasında çektirdiği fotoğrafları “Ben asla kaybetmem ya kazanırım ya öğrenirim” notuyla paylaşan İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat Buket Nurşah Tekışık, yeni bir açıklama yaptı.

Tekışık’ın bu paylaşımı sonrası Adalet Bakanlığı harekete geçti ve savcının görev yeri değiştirildi. Avukat Tekışık, yaşananların ardından önce paylaşımlarını yoruma kapattı sonra da Instagram hesabını gizliye aldı.

Tekışık, "Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. O fotoğrafın altında paylaştığım söz de bir kitap sözü" ifadelerini kullandı.

Barolar Birliği'ne de disiplin açısından soruşturulması için dosyası gönderilen avukat Buket Nurşah Tekışık için İstanbul Barosu tarafından da soruşturma başlatıldı.

LİNÇ POLİTİKASI YÜRÜTÜLÜYOR

Buket Nurşah Tekışık bunun üzerine hakkındaki iddialar bir video ile yanıt verdi. Tekışık yayınladığı videoda şunları söyledi:

"Bir süredir anlamsız şekilde sosyal medyada hakkımda bir linç politikası yürütülüyor, asılsız haberler yapılıyor. Söylemediğim/yalan/yanlış şeyler sırf etkileşim almak için benim ağzımdanmış gibi yazılıyor.

Ülke gündemini gereksiz şekilde meşgul eden bu haberler ile ilgili artık açıklama yapma, cevap verme zorunluluğu doğdu. Adliyede paylaştığım birkaç fotoğraf ve altına yazdığım bir özlü sözün yarısı kesilerek, kötü niyetli yorumlanarak oldukça çirkin paylaşımlar yapıldığını gördüm.

"BİRÇOK ARACIM VAR GİBİ..."

Ben 28 yaşında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi mezunu bir avukatım. Başka bir üniversiteden mezun olduğuma yönelik bugüne kadar kimseye bir açıklamada bulunmadım. Uzun süredir BKT şeklinde tek bir plaka ve araç kullanıyorum.

Kullandığım araçlar değişse de plakam değişmiyor. Sanki birçok aracım varmış gibi aynı plakanın takılı olduğu geçmişten bugüne kullandığım tüm araçlarım paylaşılıyor. Yurtdışına tatile gidip araç kiralayan, lüks mekanlardan tatil yerlerinden fotoğraf paylaşan ülkede varlıklı on binlerce insan var.

"AİLEMİN DURUMU İYİ"

Adliyeden fotoğraf paylaşan bir sürü meslektaş var. Sanki suç işliyormuşum da öyle para kazanmışım, lüks yaşamaya başlamışım gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Ailemin durumu ben öğrenciyken de beni yurtdışında okutacak ve tatillere gönderecek yeterlikte, ortalamanın üzerindeydi. Maddi durumumun kötü olduğuna, borçlarım bulunduğuna dair kimseyle bir konuşmam olmadı.

O FOTOĞRAFA AÇIKLAMA

Haberlere konu edilen ve odasının bekleme koltuğundayken fotoğraf çektirdiğim savcının kendisinin görev alanına giren terör ve örgütlü suçlarla ilgili bugüne kadar hiçbir dosyada görev almadım. Hiçbir adli yargı mensubuyla da suç teşkil edecek bir iletişimim olmadı.

Binlerce vatandaşın ve maalesef ihtiyatlı hareket etmeyen meslektaşlarımın hakarete varan yorumları, genç bir kadına yöneltilmemesi gereken çirkin ithamlarını görmek istemediğim, sonradan pişman olacağım bir tepki vermemek için sosyal medyadan bir süre uzak kalmayı tercih ettim.

YASAL YOLLARA MÜRACAAT EDECEĞİM

Hakkımda asılsız haberler yapan, hakaret içerikli paylaşımlar yapan, keza şu an hiçbir yerde erişime açık olmayan fotoğraflarımı, özel bilgilerimi, rızam olmadığı halde paylaşan kişiler hakkında derhal yasal yollara müracaat edeceğim.

Bugüne kadar bu konuda yapmış olduğum tek açıklama budur. Bu kadar büyüyeceğini hiç tahmin etmediğim bir fotoğrafın, çok daha önemli başka konuların olduğu gündemi bir kaç gündür meşgul ediyor olmasından sizler kadar bende rahatsızım, bu nedenle kendi adıma hepinizden özür diliyorum."

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin