Antalya'da yaşayanlar dikkat! Valilik hafta sonu için uyardı. Sıcaklık 45 dereceyi bulabilir

Antalya Valiliği, hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar 45 dereceye kadar ulaşabileceği konusunda uyardı. Vatandaşlardan, saat 11.00-16.00 arasında açık alanlarda bulunmamaları istendi.

Google Haberlere Abone ol
Antalya'da yaşayanlar dikkat! Valilik  hafta sonu için uyardı. Sıcaklık 45 dereceyi bulabilir

 Antalya'da valilik,  hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar daha da artarak mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği uyarısı yaptı.

Açıklamada son meteorolojik değerlendirmelere göre, halen mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar daha da artacağı belirtildi:

Antalya'da mevsim normallerinin 8-12 derece üzerinde seyredecek hava sıcaklığının 37 ila 45 derece olacağı tahmin edilmektedir.

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11.00-16.00 arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları önemle rica olunur.

UZMANLAR NE ÖNERİYOR?

Sıcak havalarda, vücut sağlığınızı korumak için önlemler almak önemlidir. İlk olarak, bol su içmek önemlidir; vücudun su kaybını önlemek için gün boyunca yeterince su içmeye özen gösterin.

Ayrıca, serin yerlerde bulunmaya çalışın ve mümkünse klima veya vantilatör kullanın. Giysilerinizin serin ve gevşek olmasına dikkat edin, pamuklu ve açık renkli giysiler tercih edin. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için geniş kenarlı bir şapka ve güneş gözlüğü takın.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Etiketler antalya sıcak valilik
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin