Akın akın Türkiye'ye geliyorlar. Resmen Edirne'ye akın ettiler. Alışveriş yarışı izdihama dönüştü. Bulgarlar Edirne'ye bu sefer de yılbaşı için akın etti

Komşu ülke Bulgaristan'dan gelen turistler, yaklaşan yılbaşı alışverişleri için Edirne'ye akın etti. Kente müşterilerin yüzde 90'ının Bulgarlar oluştururken oteller ve restoranlar doldu taştı. Ulus Pazarında alışveriş yarışı izdihama dönüştü.

Google Haberlere Abone ol
Akın akın Türkiye'ye geliyorlar. Resmen Edirne'ye akın ettiler. Alışveriş yarışı izdihama dönüştü. Bulgarlar Edirne'ye bu sefer de yılbaşı için akın etti

Komşu ülke Bulgaristan'dan gelen turistler, yaklaşan yılbaşı alışverişleri için Edirne'ye akın etti. Bulgar vatandaşının gelmesiyle, Edirne sokaklarında hareketlilik arttı. Edirne’de esnafın müşterilerinin yüzde 90’ını Bulgaristan vatandaşları oluşturuyor. 

ALDIKLARINI TAŞIMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİLER

Komşu ülke Bulgaristan vatandaşları, bu hafta da Edirne’ye akın etti. Cuma günü sabahın erken saatlerinde Edirne’ye gelen ve soluğu Ulus Pazarında alan Bulgarlar, çılgınca alışveriş yaptı. Geceyi otellerde geçiren Bulgarlar, Cumartesi ve Pazar günleri de alışverişlerini sürdürdü. Giyecekten yiyeceğe hemen hemen tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. 

ALIŞVERİŞ SIRASINDA İZDİHAM OLUŞTU

Alışverişin izdihama dönüştüğü Edirne’ye gelen Bulgarlar, otellerde konaklayıp 2-3 gün süren alışveriş günleri gerçekleştiriyor. Otellerde ve restoranlarda yaşanan yoğunluk yılbaşında da devam edecek. Yeni yıla Edirne’de girecek olan Bulgarlar, otellerde günler öncesinden rezervasyon yaptırdı. Edirne’de yeni yıla girmeyi tercih eden binlerce Bulgaristan vatandaşının yoğun talebi üzerine oteller ve restoranlar doluluk oranına ulaştı. Müzisyenler repertuarına Bulgarca müzikler, aşçılar da menülerine Bulgarca yemekler ekledi. 

ESNAF DA TURİSTLER DE MEMNUN

Edirne esnafı, yılbaşı hareketliliğinden memnun olduğunu söyledi. Alışveriş yapan Edirne halkına yurtdışından gelen turistlerin de eklenmesiyle alışveriş yoğunluğu yaşandığını ifade eden esnaf, yüzünün güldüğünü söyledi.

Bulgaristan’dan Edirne’ye alışverişe gelen Bulgaristan vatandaşları da, yılbaşı alışverişi yaptıklarını söyledi.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin