AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplandı. Parti sözcüsü Ömer Çelik: Muhalefet halka hesap vermeli

Partisinin MYK Toplantısına ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Altılı Masa'nın halka özür borcu olduğunu söyledi. Çelik, "Muhalefet halka hesap vermeli" dedi. Gazze'deki çatışmalara da değinen Çelik, İsrail'i durduracak girişimlerin ABD tarafından veto edilmesini "ABD açısından utanç verici" olarak nitelendirdi.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplandı. Parti sözcüsü Ömer Çelik: Muhalefet halka hesap vermeli

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı. 

AK Parti MYK toplantısı saat 17.50'de parti genel merkezinde başladı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantıya ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Sınırlarımızın etrafında bir teröristan kurmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı gibi harekatlar yapılmasaydı sınırlarımızın yakınlarında teröristan devletçiklerinin, adacıklarının kurulmaya çalışıldığını biliyoruz. Bunlara şimdiye kadar müsaade etmedik, bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz.

Ekonomi programı meyvesini veriyor. İyileşmeler, makro ekonomik rakamlara yansıyor. Enflasyonla ilgili olumlu görüşmeleri göreceğiz. Yabancı yatırımcı miktarı artıyor.

GAZZE MESAJI

Hiçbir çağrı Netanyahu'yu soykırımdan geriye döndürmedi. Gazze'de her 6 çocuktan 1'i şiddetli kıtlıkla karşı karşıya. ABD'nin BMGK'daki vetosu utanç verici. Eğer soykırımı durduramıyorlarsa bu kuruma ihtiyaç yok. Gazze birinci gündemimiz olmaya devam edecek.

MUHALEFETE YÜKLENDİ

Yerel seçim sürecindeyiz. Cumhurbaşkanımız hemen her gün bir ilimizde miting gerçekleştirmektedir. Seçim süreci boyunca da bu devam edecek. Cumhur İttifakı ortaya koyduğu ilkeler çerçevesinde kendi siyaseti çerçevesinde gayet tutarlı gayet açık bir iletişimle yoluna devam etmektedir.

Karşımızdaki muhalefetin içine düştüğü tabloyu net bir şekilde tekrar hatırlatmak gerekir. 6'lı 7'li masa denilen çerçevede çıkmışlardı. Bir taraftan gizli birtakım protokollerle makamlar dağıtılırken sayın Kılıçdaroğlu'nun kendi partisinden bile saklayarak götürdüğü net bir şekilde görüldü.

Millete hizmet götüreceğinizi söylediniz, birbirleriyle ilgili ağır laflar söylüyorlar. Oy istemeden önce o süreçte ortaya koydukları tutumla ilgili olarak genel seçimler öncesinde bu tablonun bugün bir siyasi saçmalığa dönüşmesi kapsamında millete hesap vermesi gerekir. Burada tabii en ilginç olan CHP'deki durum.

Neredeyse siyasi aklın rafa kaldırıldığı onun yerine yapay zeka ile karar verilmeye çalışıldığı tablo var. Bütün bu tabloya bakıldığında gelİnen nokta şudur vatandaşlardan oy istemeden önce özür beyanında bulunması ve bunu izah etmesi gerekir.

"TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRMEYE DEVAM EDİYOR"

Seçim sürecinde bu çalışmalar devam ederken ülkemizin güvenliği korunması bakımından terörle mücadele kararlılıkla sürmeye devam ediyor. Sınırlarımızın yakınında teröristan kurmak isteyenlere hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğimizi bu kararlılığımız göstermiştir. Harekatlar yapılmasaydı bölgenin haritasını değiştirmek isteyen karanlık hayalleri biliyoruz. Bunların arkasındaki odakları da biliyoruz. Bunlara müsaade etmedik, bundan sonrasında da müsaade etmeyeceğiz.

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin