Afyonkarahisar'da ilk iş yerini mühürledi! Başkan Köksal: Mültecileri buradan göndereceğiz

Afyonkarahisar Belediyesi kent genelinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürledi. 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen CHP'li Burcu Köksal, "Seçmenlerinize söz verdik, bu memleketten amasız, fakatsız, lakinsiz onları göndereceğimizi söyledik, Suriyelileri" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Afyonkarahisar'da ilk iş yerini mühürledi! Başkan Köksal: Mültecileri buradan göndereceğiz

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Afyonkarahisar genelinde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmadan faaliyet gösteren sığınmacılara ait 5 iş yerini tespit etti. Erenler Mahallesi'nde spor salonu, Cumhuriyet Mahallesi'nde tatlıcı, Dumlupınar, Sahipata ve Marulcu mahallelerinde de 3 bakkal, belediye ekipleri tarafından mühürlenerek kapatıldı.

"ARTIK MÜLTECİLER BU SALONU İŞLETEMEYECEK"

Mühürleme işlemlerine katılan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, "Mültecilere, sığınmacılara ait olduğu tespit edilen bir iş yerimiz kaçak olarak çalıştırılıyor. Burada uzun süredir sanırım faaliyetteymiş. Erenler bölgesinde, buranın mühürleme işlemini yapacağız. Artık mülteciler de bu salonu işletemeyecek.

"ONLARI GÖNDERECEĞİMİZİ SÖYLEDİK, SURİYELİLERİ"

Seçmenlerinize söz verdik, bu memleketten amasız, fakatsız, lakinsiz onları göndereceğimizi söyledik, Suriyelileri. Şimdi de onlar iş yerini kaçak olarak çalıştırıyorlarmış, buraya hiçbir müdahalede bulunmamış, bu iş yerini mühürlüyoruz. Tekrar mührü açarlarsa da kontrol edelim, mühürleyelim. Mühürledik ilk iş yerini. Yine kaçak bir iş yeri, mülteciler, sığınmacılar tarafından açılmış, ruhsat yok, kaçak olarak faaliyet gösteriyor. Yine burayı da mühürlüyoruz. Sığınmacılara ait bir iş yeri daha kaçak çalışıyormuş tespit ettik ve mühürledik. Vatandaşa söz verdiğimiz gibi mültecileri buradan göndereceğiz" dedi.

DAHA ÖNCE SÖZLERİYLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Burcu Köksal, Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları, DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak" diyerek gündeme gelmişti. Köksal'a ilk tepki, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan gelmişti.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin