Adliye saldırısı sonrası MSB'den açıklama: Operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz

Çağlayan Adliyesi'nde meydana gelen terör saldırısıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada,  "Terör örgütleri bu coğrafyadan yok olup gidinceye kadar operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" ifadesine yer verildi.

Google Haberlere Abone ol
Adliye saldırısı sonrası MSB'den açıklama: Operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz

Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Çağlayan Adliyesi'nde polis kontrol noktasına gerçekleştirilen terör saldırısının kahraman polisler tarafından püskürtüldüğüne dikkat çekildi.

Açıklamada "Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralı polislerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Teröristlere geçit vermeyen kahraman polislerimizi kutluyor, bu kalleş saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Ülkemizin güvenlik birimleriyle koordinasyon içerisinde her türlü terör örgütüne karşı kararlılıkla mücadeleyi sürdürecek, terör örgütleri bu coğrafyadan yok olup gidinceye kadar operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Çağlayan Adliyesi C Kapısı önündeki güvenlik noktasına silahlı saldırı düzenlendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya saldırganların DHKP/C üyesi olduklarını açıkladı.

Saldırganlarla irtibatlı oldukları düşünülen çok sayıda kişi gözaltında.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin