Adana'da sahte hoca operasyonu. Mezarlıkta duaları okuyamayan kişi dışarı çıkartıldı

Ramazan Bayramı öncesi Adana'da sahte hoca operasyonu düzenlendi. Ekipler, mezarlık ve yollarda Kuran-ı Kerim taşıyarak dolaşan kişileri denetledi. Dua ve Yasin Suresi okutularak sahte hocalar tespit edildi ve mezarlık dışına çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol
Adana'da sahte hoca operasyonu. Mezarlıkta duaları okuyamayan kişi dışarı çıkartıldı

Ramazan Bayramı arifesinde Adana'da merkez Yüreğir ilçesindeki Asri Mezarlık’ta yoğunluk yaşanırken, mezar başında dua okuyarak para kazanmak isteyen sahte hocaların önüne geçmek için dua okumak isteyenler sınava tabi tutuldu.

Mezarlık cami imamı ve güvenlikleri ise sahte hocalara karşı denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde mezar başında ve yolda elinde Kuran-ı Kerim ile dolaşan şahıslara tek tek önce dua sonra Yasin Suresi okutuldu. Dua ve Yasin Suresi’ni yanlış okuyan sahte hocalar mezarlık dışına çıkartıldı.

Duaları yanlış okuduğu için mezarlıktan çıkartılan Fadil Zaluk, “Ben dua biliyorum. Nasıl yanlış okudum, doğru okudum. Bana ne kadar para verirlerse o kadar kazanıyorum” dedi.

“DAHA DİKKATLİ OLACAĞIM" 

Ailesinin mezarını ziyarete giden ve sahte hocaya dua okutan Coşkun Umay isimli vatandaş, “Hoca olarak geziyorlar. Yapacak bir şey yok. Okuduğu duada da içime kuşku düştü. Denetleme çok güzel memnun oldum. Bundan sonra sahte hocalara karşı daha dikkatli olacağım. Sıkı denetimlerle bu ancak mümkün olur” ifadelerini kullandı.

Mezarlıkta İsmet Kocabey, “Önceden kart veriliyordu. Şimdi o yok, kart verilmesinden yanayız. Kart verilirse güvenli olur. Hem vatandaşlar hem de bizler mağdur olmayız” diye konuştu.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin