Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Irak'ta bir askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ta Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaşanan çatışmada Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın şehit olduğunu ve bir askerin yaralandığını açıkladı. Aynı operasyonda 6 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Google Haberlere Abone ol
Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Irak'ta bir askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 1 askerin de yaralandığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

"Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde, 17 Şubat 2024 tarihinde, BTÖ mensuplarınca bir üs bölgemize sızma girişiminde bulunulmuş, çıkan çatışmada kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Er Salih AY şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan personelimiz, derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre altı terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin